Klimatyzator przenośny LG Dual Inverter – jak on by mi się przydał

Przy ponad 30 stopniach na zewnątrz, klimatyzator przenośny to jest rzecz, którą wolałbym od widoku najlepszych cycków świata. Przynajmniej do chwili, w której bym się nieco schłodził. Bo spoconym chodzić po własnym domu to nic przyjemnego. Serio.

To właśnie dlatego z tak dużym zaciekawieniem obserwuję klimatyzator przenośny, jaki pod koniec czerwca zaprezentowało LG. Mowa o modelu Dual Inverter, który ma zapewnić wydajne chłodzenie każdego pomieszczenia. Jego zaletą jest fakt, iż nie trzeba go instalować i zależności od potrzeb można przestawiać z pomieszczenia do pomieszczenia. Produkt ten został już doceniony w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, teraz przyszedł czas na podbój Polski. Jak to już w tym świecie tech bywa – nie łudźmy się, że kiedyś kolejność będzie odwrotna. Od nas swoją globalną ekspansję rozpoczęły tylko Niemcy w 39 roku. Niby trochę aspektu technologicznego też tam było, ale myślę, że takich premier wolelibyśmy w przyszłości już nie doświadczać.

W każdym razie klimatyzator przenośny od LG to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których konwencjonalny system nie sprawdzi się ze względu na ograniczoną przestrzeń lub problemy konstrukcyjne. Ewentualnie do wynajmowanych mieszkań. Dzięki starannie zaprojektowanemu wbudowanemu wężowi, klimatyzator przenośny LG Dual Inverter umożliwia prostą i łatwą instalację. Jego pozostałe atuty to energooszczędność, szybkie chłodzenie i cicha praca dzięki technologii LG DUAL Inverter Compressor. To, co jeszcze dla mnie istotne – można nim sterować za pomocą apki. Ale o tym za chwilę.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych klimatyzatorów składających się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, klimatyzator przenośny LG ma konstrukcję zespoloną. Wbudowany wąż, który odprowadza gorące powietrze wytwarzane podczas pracy urządzenia sprawia, że klimatyzator zajmuje mniej miejsca i można go łatwiej zainstalować. Podczas gdy większość przenośnych modeli ma oddzielny wąż, który trzeba zazwyczaj oddzielnie dokupić i podłączyć przed użyciem, w urządzeniu LG element ten został wbudowany w tył obudowy.

Użytkownik musi jedynie wyciągnąć wąż i wyprowadzić go przez okno lub użyć nasadki do panelu okiennego, wypełniającego szczelinę między oknem a ramą okienną – w zależności od warunków montażu i typu okna do uszczelnienia szczeliny między oknem a ramą okienną potrzebna jest dodatkowa wkładka. Zintegrowana konstrukcja i dodatkowa przestrzeń na akcesoria zapewniają wygodę przechowywania, gdy klimatyzator nie jest używany. Dwa haki zamontowane z tyłu na dole urządzenia umożliwiają wygodne umieszczenie przewodu zasilającego i łatwe przemieszczanie urządzenia.

Podczas gdy konwencjonalna sprężarka ma tylko dwa tryby – włączony i wyłączony – sprężarka LG DUAL Inverter, wykorzystywana we wszystkich seriach klimatyzatorów domowych LG, dostosowuje prędkość pracy do sytuacji: w celu szybkiego chłodzenia pracuje z większą częstotliwością, a po osiągnięciu ustawionej temperatury zmniejsza ją w celu oszczędzania energii. Sprężarka LG DUAL Inverter nie tylko pozwala przenośnemu urządzeniu LG utrzymywać idealne warunki w pomieszczeniach i minimalizować wahania temperatury, ale również zapewnia wydajne chłodzenie.

przenośny klimatyzator

Przenośny klimatyzator od LG idealny zarówno na upały, jak i deszczowe dni

Sprężarka posiada trzy różne ustawienia zapewniające komfort przez cały rok: tryb Cool do wydajnego chłodzenia w upalne dni, tryb Fan do cyrkulacji powietrza przy umiarkowanej pogodzie oraz tryb Dry do skutecznego osuszania w deszczowe dni, gdy powietrzne ma dużą wilgotność. Szybsze chłodzenie i cicha praca to kolejne zalety sprężarki LG. Dzięki zmiennej prędkości roboczej przenośny klimatyzator osiąga żądaną temperaturę o 32 procent szybciej niż model (o podobnej mocy) napędzany konwencjonalną sprężarką. W trybie Jet przenośne urządzenie LG wytwarza strumień powietrza, który szybciej chłodzi pomieszczenie, natomiast w trybie Silent jego praca jest niezwykle cicha. W połączeniu z unikalnym silnikiem BLDC (ang. BrushLess Direct-Current motor, czyli silnik bezszczotkowy) firmy LG sprężarka obniża poziom głośności nawet do 42 decybeli.

Przenośny klimatyzator sterowany aplikacją

No, to tyle jeśli chodzi o sprężarkę. Teraz przejdźmy do IoT w wydaniu LG, czyli tego, co mnie osobiście jara najbardziej. Za pomocą aplikacji LG ThinQ można między innymi regulować temperaturę oraz monitorować zużycie energii. Producent informuje także o inteligentnej diagnostyce Smart Diagnosis, która szybko i dokładnie wykrywa ewentualne problemy urządzenia. Czyli można zakładać, że zanim zepsuje się na dobre, dostaniecie wspaniałą ofertę na zakup nowego. Cena? W granica 3k trzeba będzie dać. Czy warto? A czy chcielibyście jeździć autem bez klimy? Nie wspominając już o tym, że do chłodnego mieszkania przyjemniej się wchodzi. A o odpowiednią temperaturę można zadbać zdalnie. Za pomocą aplikacji. To takie proste, prawda?

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to