Strona główna Internet of Things Nowy modem PySENSE PM-xE910-485 jako baza dla przemysłowych aplikacji IoT

Nowy modem PySENSE PM-xE910-485 jako baza dla przemysłowych aplikacji IoT

0

Modem bazujący na modelu komórkowym Telit ME910C1-E2 umożliwia rozwój aplikacji IoT wykorzystujących najnowsze technologie komunikacyjne, takie jak LTE-M oraz NB-IoT.

Sektor Internet of Energy (IoE – Internet Energii Elektrycznej) coraz bardziej rozwija się w Polsce. Między innymi dzięki takim firmom, jak PySENSE, które tworzą rozwiązania umożliwiające wcielanie w życie terminu smart metering. Jak twierdzi Tomasz Leszczyński z firmy PySENSE, rynek energetyczny, nie tylko w Polsce, potrzebuje małych i niedrogich rozwiązań, umożliwiających szybkie połączenie istniejących sterowników przemysłowych oraz liczników energii wyposażonych w interfejs RS485 do sieci internetowej.

To właśnie z tego powodu powstał modem PySENSE PM-xE910-485. Dzięki zastosowaniu najnowszych komponentów oraz technologii produkcyjnych, startup stworzył urządzenie, które w 1-modułowej obudowie DIN zawiera wszystkie niezbędne elementy do budowy przemysłowych aplikacji IoT.

PySENSE

Najważniejsze parametry PySENSE PM-xE910-485

Wbudowany moduł komórkowy Telit ME910C1-E2 umożliwia wykorzystanie najnowszych technologii komórkowych IoT do transmisji danych. Zastosowane technologie LTE-M oraz NB-IoT oferują dużo lepsze parametry techniczne w stosunku do dotychczasowych rozwiązań. Są to m.in. poprawione zasięgi w trudno dostępnych miejscach czy ograniczony pobór energii.

Interfejs RS485 umożliwiaja podłączenie dowolnego urządzenia lub sieci urządzeń wyposażonych w standardowy interfejs RS485. Jest to bardzo popularny interfejs szczególnie wśród liczników energii elektrycznej, sterowników przemysłowych czy też różnego rodzaju układów sterujących np. w falownikach paneli fotowoltaicznych.  

Wbudowany układ Wireless M-Bus 868 MHz pozwalaja na jednoczesne, lokalne pozyskiwanie danych z liczników energii tj. wodomierzy, ciepłomierzy, gazomierzy oraz liczników energii elektrycznej działających w standardzie Wireless M-Bus 868 MHz.

Gotowe do użycia oprogramowanie, które jest dostarczane w standardzie, umożliwia szybką konfigurację modemu za pomocą dedykowanej aplikacji PMConnect oraz podłączenie i komunikację z dowolnymi urządzeniami w trybie przezroczystym za pomocą protokołów TCP/IP. 

SDK dla twórców oprogramowania to rozbudowane środowisko bazujące na platformie Telit IoT AppZone, umożliwiające tworzenie własnego oprogramowania na modemy w języku C. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto wymaga stworzenia aplikacji do lokalnego przetwarzania danych z podłączonych urządzeń i komunikacji z dowolnym rozwiązaniem serwerowym.

Obsługa protokołu LwM2M sprawia, że zarządzanie dowolną liczbą urządzeń staje się proste i wygodne. Dzięki implementacji protokołu LwM2M, modem umożliwia podłączenie do dowolnego serwera zgodnego z tym protokołem oraz masowe zarządzanie i monitoring urządzeń zainstalowanych w polu.

Protokół MQTT umożliwiający podłączenie i transmisję danych do dowolnego brokera MQTT i zbudowanie w pełni funkcjonalnego rozwiązania IoT.

Modem jest dostępny w ofercie PySENSE. Przeszedł wszystkie niezbędne testy i co cieszy szczególnie – niemal natychmiast spotkał się z uznaniem Klientów, którzy już implementują go w swojej infrastrukturze czy rozwiązaniach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version