Strona główna BizTech Dzięki pandemii Cisco otwiera nowe centrum danych we Frankfurcie

Dzięki pandemii Cisco otwiera nowe centrum danych we Frankfurcie

0
Cisco
Big data control center. Stock market brokers analyzing financial graphs on screens. Data security engineers using computers and diagrams. For trading, technical department, cybersecurity topics

Wzrost zainteresowania pracą zdalną, a w tym narzędziami do telepracy, powoduje, że ich dostawcy muszą powiększać swoją infrastrukturę. Ze względu na wzmożony ruch na Cisco Webex, dostawca, aby sprostać wymaganiom rynku, zmuszony jest do utworzenia nowego centrum danych, zapewniającego obsługę klientów na terenie Unii Europejskiej, jak również w obszarze EMEAR (Europa, Bliski Wschód, Afryka i Rosja).

Od dawna twierdziłem, że pandemia jest jak wojna. Jedni na niej zarabiają, inni tracą. Jedni rosną, inni bankrutują. Cisco jest tej pierwszej grupie. Poza narzędziami z zakresu cyberbezpieczeństwa, które też w trakcie pandemii znacząco przybrały na znaczeniu, ma jeszcze jedno. Konkurencyjne dla Microsoft Teams. Zwłaszcza w obszarze dużych organizacji. Mam na myśli Cisco Webex.

W ciągu ostatnich miesięcy zarówno sektor prywatny, jak i administracja publiczna znacząco rozszerzyły telepracę, aby zapewnić usługi klientom i obywatelom. Przejście na pracę zdalną, w połączeniu z potrzebą utrzymywania łączności między rozproszonymi zespołami, zwiększyło zapotrzebowanie na platformy do współpracy oparte na chmurze. Od początku pandemii poziom stosowania cyfrowych narzędzi wspierających komunikację, takich jak Cisco Webex, wzrósł o 74 procent, w tym wykorzystanie platformy Webex zwiększało się do średnio 600 milionów użytkowników kwartalnie.

Praca przyszłości to praca hybrydowa

Wszystkie prognozy wskazują na fakt, że stan przedpandemiczny w wielu branżach już nie wróci, a przyszłość wykonywania obowiązków wobec pracodawcy będzie miała charakter przynajmniej hybrydowy. Takiego też zdania jest Wendy Mars, prezes Cisco na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Rosję. Twierdzi ona, że technologie do współpracy odgrywają kluczową rolę w cyfrowym wspieraniu pracowników, niezależnie od ich lokalizacji, języka czy biegłości w korzystaniu z technologii.

Cisco twierdzi, że od wybuchu pandemii Webex nie tylko stale pomaga firmom, ale stanowi również integralną platformę, m.in. dla rządów, które mogą nadal zarządzać na odległość, dla lekarzy mogących bezpiecznie komunikować się z pacjentami oraz dla nauczycieli, którzy mogą edukować zdalnie. Aby jeszcze bardziej usprawnić swoje narzędzie komunikacyjne, Cisco w grudniu zeszłego roku ogłosiło wizję jeszcze lepszego wsparcia podczas wirtualnych spotkań. Między innymi ma to polegać na możliwości tłumaczenia w czasie rzeczywistym z języka angielskiego na ponad 100 innych języków. Mimo, że angielskim posługuje się duża część naszego globu, zwłaszcza tego biznesowego, to mega narzędzie, które chętnie sam bym przetestował.

Nowe Data Center we Frankfurcie

Cisco twierdzi, że nowa inwestycja ma być ich wizytówką. Zastosowanie w Data Center we Frankfurcie znajdzie platforma routingu Cisco ASR, zapewniająca łączność z centrum danych, idealną do zastosowań wymagających dużej przepustowości, takich jak strumieniowe przesyłanie dźwięku lub obrazu czy wideokonferencje.

W obrębie centrum danych infrastruktura Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) łączy wszystkie komponenty w bezpieczny i wysoce skalowany sposób, a także oferuje ułatwiające zarządzanie i rozwiązywanie problemów. Innym kluczowym elementem architektury jest Cisco Unified Computing System (UCS), który łączy będące standardem w branży serwery o architekturze x86 z siecią i pamięcią masową. System USC zapewnia całą pojemność serwerów potrzebną do sprawnego działania technologii i może oferować automatyczną skalowalność obliczeń w oparciu o zapotrzebowanie użytkowników. Ponadto platforma Cisco ThousandEyes do analityki ruchu w Internecie i chmurze jest wykorzystywana do zapewnienia widoczności i kluczowych informacji dotyczących cyfrowego dostarczania aplikacji oraz usług. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, cała architektura chroniona jest od początku do końca przez zaporę sieciową nowej generacji Cisco Firepower. W nowym, wysoce odpornym centrum danych zastosowane zostaną produkty i technologie Cisco, które zwiększają efektywność energetyczną, w tym zasilacze, komponenty wewnętrzne i systemy chłodzenia – w 100% zasilane energią odnawialną.

Brzmi nieźle, przynajmniej piarowo. I o ile gratuluję Cisco rozwoju biznesu, to nieco mi przykro, że tego typu Data Center zostało ulokowane we Frankfurcie, a nie w Warszawie, zwłaszcza, że jak wynika z raportu Cushman & Wakefield – Data Center European Secondary Markets, nasza stolica jest bardzo dobrym miejscem pod inwestycje Data Center. #smuteczek

Zdjęcie tytułowe: Ludzie plik wektorowy utworzone przez pch.vector – pl.freepik.com

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version