Nowy modem PySENSE PM-xE910-485 jako baza dla przemysłowych aplikacji IoT

Modem bazujący na modelu komórkowym Telit ME910C1-E2 umożliwia rozwój aplikacji IoT wykorzystujących najnowsze technologie komunikacyjne, takie jak LTE-M oraz NB-IoT.

Sektor Internet of Energy (IoE – Internet Energii Elektrycznej) coraz bardziej rozwija się w Polsce. Między innymi dzięki takim firmom, jak PySENSE, które tworzą rozwiązania umożliwiające wcielanie w życie terminu smart metering. Jak twierdzi Tomasz Leszczyński z firmy PySENSE, rynek energetyczny, nie tylko w Polsce, potrzebuje małych i niedrogich rozwiązań, umożliwiających szybkie połączenie istniejących sterowników przemysłowych oraz liczników energii wyposażonych w interfejs RS485 do sieci internetowej.

To właśnie z tego powodu powstał modem PySENSE PM-xE910-485. Dzięki zastosowaniu najnowszych komponentów oraz technologii produkcyjnych, startup stworzył urządzenie, które w 1-modułowej obudowie DIN zawiera wszystkie niezbędne elementy do budowy przemysłowych aplikacji IoT.

PySENSE

Najważniejsze parametry PySENSE PM-xE910-485

Wbudowany moduł komórkowy Telit ME910C1-E2 umożliwia wykorzystanie najnowszych technologii komórkowych IoT do transmisji danych. Zastosowane technologie LTE-M oraz NB-IoT oferują dużo lepsze parametry techniczne w stosunku do dotychczasowych rozwiązań. Są to m.in. poprawione zasięgi w trudno dostępnych miejscach czy ograniczony pobór energii.

Interfejs RS485 umożliwiaja podłączenie dowolnego urządzenia lub sieci urządzeń wyposażonych w standardowy interfejs RS485. Jest to bardzo popularny interfejs szczególnie wśród liczników energii elektrycznej, sterowników przemysłowych czy też różnego rodzaju układów sterujących np. w falownikach paneli fotowoltaicznych.  

PySENSE

Wbudowany układ Wireless M-Bus 868 MHz pozwalaja na jednoczesne, lokalne pozyskiwanie danych z liczników energii tj. wodomierzy, ciepłomierzy, gazomierzy oraz liczników energii elektrycznej działających w standardzie Wireless M-Bus 868 MHz.

PySENSE

Gotowe do użycia oprogramowanie, które jest dostarczane w standardzie, umożliwia szybką konfigurację modemu za pomocą dedykowanej aplikacji PMConnect oraz podłączenie i komunikację z dowolnymi urządzeniami w trybie przezroczystym za pomocą protokołów TCP/IP. 

SDK dla twórców oprogramowania to rozbudowane środowisko bazujące na platformie Telit IoT AppZone, umożliwiające tworzenie własnego oprogramowania na modemy w języku C. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto wymaga stworzenia aplikacji do lokalnego przetwarzania danych z podłączonych urządzeń i komunikacji z dowolnym rozwiązaniem serwerowym.

Obsługa protokołu LwM2M sprawia, że zarządzanie dowolną liczbą urządzeń staje się proste i wygodne. Dzięki implementacji protokołu LwM2M, modem umożliwia podłączenie do dowolnego serwera zgodnego z tym protokołem oraz masowe zarządzanie i monitoring urządzeń zainstalowanych w polu.

Protokół MQTT umożliwiający podłączenie i transmisję danych do dowolnego brokera MQTT i zbudowanie w pełni funkcjonalnego rozwiązania IoT.

Modem jest dostępny w ofercie PySENSE. Przeszedł wszystkie niezbędne testy i co cieszy szczególnie – niemal natychmiast spotkał się z uznaniem Klientów, którzy już implementują go w swojej infrastrukturze czy rozwiązaniach.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Paweł Kacperek
Video thumbnail
Większość klientów przychodzi pogadać - Wiktoria Borkowska wywiad
39:22
Video thumbnail
Przejechałem ponad 1300 km elektrycznym Ssangyong Torres EVX / KGM Torres EVX
10:56
Video thumbnail
Technologie w restauracji McDonald`s - Bogusław Maziarz I TechTalks #3
27:37
Video thumbnail
Urządzenia monitorujące nasze zdrowie. Co nas czeka w przyszłości? TechTalks #2
16:22
Video thumbnail
Mentzen i bitcoiny, Shanmu S1 zaanalizuje mocz w domu, pływający samochód BYD #TechFlash 14
19:00
Video thumbnail
Opaska dla seniora: Locon Life Plus - najlepszy prezent dla rodziców #techgadżety
10:50
Video thumbnail
Ania Mucha o Rodzina Apple; Nissan Concept 20-23; Molecule.one; wideorejestratory MIO #TechFlash 13
12:23
Video thumbnail
Nieautoryzowany Starlink na okręcie wojennym USS Manchester - TechTalks #1 I Tech Commentary
08:58
Video thumbnail
AI wykryje uraz ścięgna, autonomiczny sklep Auchan GO, atak hakerski w Olsztynie #TechFlash 12
13:17
Video thumbnail
Opaska medyczna TeltoHeart, smart kosz na śmieci z Polski, AI w Nissan Yokohama Lab #TechFlash 11
12:33
Video thumbnail
Elektryczny traktor ogrodowy, teleopieka dla seniorów, roboty mobilne AMR #TECHflash 10
12:28
Video thumbnail
Technologiczne lotnisko; czajnik Xiaomi wie, kiedy się zepsuć; czujniki IoT w hulajkach #TECHFlash 9
10:31
Video thumbnail
The ICON - łódź BMW, XRAI GLASS - okulary dla niesłyszących, Toyoty w kopalni #TechFlash 8
13:38
Video thumbnail
Mobilny skaner uzębienia; wpływ AI na rynek pracy; Jeep Grand Cherokee V - #TechFlash 6
11:28
Video thumbnail
Co zabrać ze sobą na plażę? 12 technologicznych gadżetów #techgadżety
13:30
Video thumbnail
AI przewidzi raka trzustki; wirtualne laboratoria dla szkół; zegarek Suunto Vertical dla aktywnych
07:21
Video thumbnail
Samochody elektryczne, które lubi Niko 🚘🔋
11:53
Video thumbnail
Roboty: gdzie mają już zastosowanie? Medycyna, straż pożarna, fabryki, a nawet.... życie osobiste
12:22
Video thumbnail
CUPRA Tavascan, wojskowy neutralizator dronów i osiedle zaprojektowane przez AI
16:48
Video thumbnail
Zawody przyszłości; Merkury 2.0 - komunikator dla Wojska Polskiego; elektryczny rower cargo
16:45
Video thumbnail
Latający samochód XPeng; zautomatyzowane parkowanie od Bosch; Dom Zmienny
14:32

Zerknij też na to