Content w połączeniu z technologią i strategią staje się skuteczny, niczym zabójcza broń

Dlatego od kilkunastu lat go produkuję, a także doradzam, jak się nim skutecznie posługiwać

Ludzie chcą treści od ludzi,

Ludzie chcą treści od ludzi,a nie AI

Jestem autorem, dziennikarzem, blogerem, twórcą treści, prelegentem. Odpowiadam m.in. za publikacje w kilku znanych tytułach, przez kilka lat dostarczałem treści do działu tech wiodącego portalu horyzontalnego w Polsce, a także przez ponad 10 lat wydawałem serwis lokalizacja.info – poświęcony usługom lokalizacyjnym i nawigacyjnym oraz dwumiesięcznik Connected Life, dedykowany Internet of Things. Zorganizowałem szereg konferencji, szkoleń czy śniadań technologicznych (różne wertykale IoT – począwszy od IoT Healthcare na Connected Cars i telematyce w ubezpieczeniach kończąc), w których również byłem prelegentem. Prowadziłem własną agencję PR i odpowiadałem za komunikację marketingową kilku spółek technologicznych. To tak skrócie.

Piszę o technologiach, ostatnio głównie w produktach premium. Ale nie tylko. Bo z produktami premium potrafię zestawić nawet tani lokalizator kluczy czy bagażu. I coraz częściej znowu skręcam w kierunku Internet of Things. Jednak gwarantuję, że ma to sens. Piszę po swojemu. Inaczej niż większość serwisów tech, bo tak samo jak Ty, rzygam już powielaniem informacji prasowych. Zatem jeśli chcesz, bym coś dla Ciebie napisał, skontaktuj się ze mną. Obiecuję, że wyprodukujemy taki content, którego nie będziesz się wstydzić udostępniając go na LinkedIn, Facebooku czy Twitterze. No może trochę, ale za to będzie żarł 😉

Wybrane z mojego bloga

To może być przełom w diagnozie bezobjawowych chorych na COVID-19

Bo nie chodzi o to, by przeprowadzać testy na tych chorych, którzy mają ewidentne objawy koronawirusa, lecz w jak największym stopniu diagnozować tych, którzy ich nie posiadają.

Wybierasz się na protest? Zadbaj o te trzy rzeczy

Oto trzy rzeczy, o które moim zdaniem powinniście zadbać udając się na protest. Bo co do tego, że trzeba protestować, nie mam żadnych wątpliwości.

Przykład Giertycha pokazał, że każdy powinien mieć kilka kamer w domu

Im bardziej jesteś wpływową osobą, tym bardziej powinieneś zadbać o monitoring wizyjny w domu. Przekonał się o tym Roman Giertych

Lepiej późno niż wcale, czyli Poczta Polska deklaruje, że zrobi to, co powinna była zrobić już dawno. I to do tego na parafii…

Lepiej późno niż wcale, czyli Poczta Polska deklaruje, że zrobi to, co powinna była zrobić już dawno. I to do tego na parafii...

O zdrowie stołecznych seniorów zadba teleopieka SiDLY

Warszawa jest kolejnym miastem, które rozpoczyna projekt teleopieki nad osobami starszymi. Seniorzy zostaną wyposażeni w opaski SiDLY.

Ej, dlaczego nie analizujecie danych?

Tylko 8% polskich przedsiębiorstw analizuje duże zbiory danych. Przynajmniej tak wynika z Indeksu Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego 2020

Aplikacje dla uzależnionych są błogosławieństwem, zwłaszcza w dobie pandemii – Prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar

Prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar - Wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzi leczenie osób uzależnionych od alkoholu.

8 trendów technologicznych, które są skutkiem pandemii

Mimo, że końca pandemii jeszcze nie widać, a druga jej fala zapowiadana jest na jesień, to już możemy wyróżnić kilka trendów technologicznych, zmieniających na zawsze nasze nawyki, życie, biznes i gospodarkę.

Polski Steve Jobs uzależnionych odkrywa kolejne karty

Złośliwi się śmiali, że alkoholikowi nie można zaufać. On pokazuje, że to stereotyp. Zaczął od aplikacji dla uzależnionych, a teraz pokazał platformę, która jest swoistym marketplacem dla terapeutów, psychologów, psychoterapeutów i psychoanalityków. Do tego wspieraną przez sztuczną inteligencję. W dobie pandemii koronawirusa, to prawdopodobnie jedyne takie rozwiązanie na świecie. Oto sylwetka człowieka, który zmienia świat. Na lepsze.

Tych rzeczy koronawirus nauczy Polaków

Koronawirus to dramat. I nie trzeba tego nikomu tłumaczyć, bo media trąbią o tym non stop, a ja nie mam takiego zamiaru, ale pokażę za to, czego nas nauczy

Koronawirus odwołuje wszystko. Początek kryzysu?

Zaczęło się od targów Mobile World Congress w Barcelonie, a potem poszło już lawinowo, nie omijając nawet Genewy czy właśnie przełożonych Dubai International Boat Show (DIBS). Wspólnym mianownikiem jest koronawirus.

Chcesz zarabiać? Idź w AI (sztuczna inteligencja), ale serio, kurwa?

Mam problem z tym, że nadmiernie używamy terminu sztuczna inteligencja, jak kiedyś IoT. Jako ewangelista technologii, powinienem się raczej cieszyć.

Polkomtel, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili…

W minionym roku dużo mówiło się na temat 5G w Polsce, zresztą będzie się mówić jeszcze więcej, m.in. za sprawą Pusa, który buduje sieć 5G.

Panie Premierze, kup Pan Cybertruck’a od Muska

Panie Premierze, kup Pan od Muska kilka elektrycznych ciężarówek, a potem ogłoś Pan, że w Ursusie zrobimy lepsze. To nie jest żart. Mówię serio.

Gdybym wygrał kumulację w Eurojackpot, zainwestowałbym w armię hakerów

Kumulacja w Eurojackpot. Ponad 200 milionów złotych. Co za to kupić? Samochody, domy? Nieee, ja zatrudniłbym armię hakerów.