Bardzo limitowana seria Aston Martin DBS Superleggera jako hołd dla Jamesa Bonda

Dla fanów przygód Jamesa Bonda to nie lada gratka. Limitowana edycja Aston Martin DBS Superleggera jest inspirowana autem z filmu On her Majesty`s Secret Service (W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości).

Najnowszy DBS Superleggera powstał z okazji 50 rocznicy szóstej serii przygód Jamesa Bonda. Jest to efekt współpracy Aston Martin z EON Productions – producentem hitu filmowego.

Aston Martin przez wiele lat był kojarzony z Jamesem Bondem albo odwrotnie – James Bond z Astonem. Po premierze “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, która miała miejsce w 1969 roku, Andy Palmer – prezes Aston Martin, pokusił się nawet o stwierdzenie, że Aston Martin jest synonimem Jamesa Bonda. Synonimem z 5,2 litrowym silnikiem twin-turbo V12 trzeba dodać.

Ewidentnie edycja 2019 jest wzorowana na modelu z filmu, a efekty kolaboracji z producentem filmu widać dopiero wewnątrz. Warto wspomnieć, że kokpit akcentowany na czerwono, zainspirowany został czerwonym obszyciem schowka na rękawiczki w oryginalnym samochodzie, w którym trzymano karabin teleskopowy 007. Zresztą zobaczcie sami.

Co więcej, 50 nowych właścicieli tej specjalnej edycji będzie mogło wybrać specjalnie zaprojektowaną skrzynkę na napoje, która idealnie pasuje do przestrzeni bagażowej. A o jakich napojach mowa? Jeśli nie martini, to doskonale zmieszczą się tu dwie butelki szampana i cztery kieliszki.

Pod maską też jest nieźle. Wystarczy powiedzieć, że to Super GT ma moc 725 KM! Domyślacie się, jak to musi brzmieć?

Aston Martin James Bond

Ile taka przyjemność Jej Królewska Mość?

Jak przystało na Aston Martina – najtaniej nie jest. Ale gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają, a z pewnością nie pytają o cenę. Jeśli pytają, znaczy, że ich nie stać. Mnie z pewnością (jeszcze), więc napiszę, ile to cudo kosztuje 😉 A więc trzeba wyłożyć dokładnie 300 007 funtów, czyli około półtora miliona złotych. Sporo trochę. Ale dzięki temu dołączycie do grona tych, którzy jeżdżą specjalnymi edycjami Astona Goldfinger DB5 i edycją DB9 GT Bond 2015.

Aston Martin James Bond

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to