Będzie więcej letnich kin samochodowych. Zobacz, gdzie

Pandemia dość mocno odbiła się na branży kulturalnej. Mimo, że kina powoli otwierają swe sale, to i tak do stanu ze stycznia czy lutego 2020 jeszcze długa droga. Powód jest prozaiczny – wielu z Was po prostu nie chce się narażać i tam chodzić. Dlatego to, co było modne lata temu zwłaszcza w USA, teraz wkracza do Polski.

Mowa o kinach samochodowych. Nie trzeba wysiadać, żeby oglądać. I z pewnością zawsze jest to jednak wyjście z domu. W przeciwieństwie do oferty Netflixa. Za organizacje takich miejsc biorą się centra handlowe, które dysponują nie do końca wykorzystywanymi obecnie parkingami, miasta czy korporacje.

A skoro mowa o centrach handlowych, to Carrefour zorganizuje na parkingach przed 10 wybranymi galeriami pokazy letniego kina samochodowego. Specjalnie dobrany repertuar oraz dbałość o bezpieczeństwo sanitarne mają zachęcić klientów do rodzinnego spędzania czasu przed dużym ekranem.

Już jutro, tj. 24 lipca, Carrefour rozpoczyna cykl „Letnich kin samochodowych” na parkingach swoich galerii handlowych. Na czekają dwie wyjątkowe produkcje: „Narodziny gwiazdy” – zdobywca licznych nagród, w tym Oskara, Złotego Globu, a także „Świat w ogniu” – film akcji, będący trzecią już częścią przygód agenta Mike’a Banninga.

Widzowie będą mogli obejrzeć filmy na specjalnym dużym ekranie pneumatycznym o powierzchni wyświetlania ok. 140 metrów kwadratowych, który, dla lepszej widoczności, będzie zamontowany 3m nad ziemią. Publiczność będzie mogła słyszeć dźwięk z radia w samochodach – wszyscy zostaną poinformowani o stacji radiowej, na której będą mogli się przełączyć przed filmem.

Wszystkie seanse rozpoczynają się o godz. 21:30 i trwają do około godz. 24:00. Samochody będą wpuszczane na strefę kina od godz. 20:30. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, nakładającym ograniczenie ilości osób (max. 150, czyli około 75 samochodów zakładając, że wewnątrz są maksymalnie 2 osoby),  jak również obowiązek mierzenia temperatury uczestników przy wjeździe na teren kina.

Harmonogram pokazów:

  • Szczecin Galeria Gryf 24.07 „Narodziny gwiazdy” i 31.07 „Świat w ogniu” (pt. i pt.)
  • Zgorzelec Galeria Słowiańska 25.07 „Narodziny gwiazdy” i 08.08 „Świat w ogniu” (sob. i sob.)
  • Grudziądz Galeria Grudziądzka 25.07 „Narodziny gwiazdy” i 01.08 „Świat w ogniu” (sob. sob.)
  • Rybnik Galeria Śląska 24.07 „Narodziny gwiazdy” i 31.07 „Świat w ogniu” (pt. i pt.)
  • Galeria Głogów 24.07 „Narodziny gwiazdy” i 21.08 „Świat w ogniu” (pt. i pt.)
  • Galeria Kalisz 31.07 „Narodziny gwiazdy” i 08.08 „Świat w ogniu” (pt. i sob.)
  • CH Olsztyn 07.08 „Narodziny gwiazdy” i 22.08 „Świat w ogniu” (pt. i sob.)
  • CH Piekary Legnica 07.08 „Narodziny gwiazdy” i 22.08 „Świat w ogniu” (pt. i sob.)
  • Sonata Park Sochaczew 21.08 „Narodziny gwiazdy” i 28.08 „Świat w ogniu” (pt. i pt.)
  • Centrum Handlowe Lwowska Zamość 01.08 „Narodziny gwiazdy” i 07.08 „Świat w ogniu” (sob. i pt.)

Pierwsze kino samochodowe na Podhalu

Również jutro wystartuje pierwsze kino samochodowe na Podhalu. Na terenie stacji narciarskiej Witów Ski w gminie Kościelisko, w wakacyjne weekendy mieszkańcy i turyście odwiedzający Tatry będą mogli zobaczyć dziesięć filmowych arcydzieł. Tym razem za kinem samochodowym stoi TAURON, a projekcje odbędą się w ramach TAURON KINO MISTRZÓW.

Widzowie będą mogli prześledzić losy bohaterów kultowych  thrillerów „Milczenia owiec” czy „Fargo”. Proponujemy również taneczne rytmy musicalu „La la land”, a spragnieni niebanalnych komedii będą mogli zobaczyć film „Co robimy w ukryciu”. W Kościelisku zaplanowana jest również projekcja wstrząsającego obrazu Ladj Ly „Nędznicy”.

Repertuar wydarzenia:

24.07. piątek – „Fargo”

25.07. sobota – „Pluton”

31.07. piątek – „Slumdog. Milioner z ulicy”

1.08. sobota – „La La Land”

7.08. piątek – „Misery”

8.08. sobota – „Milczenie Owiec”

14.08. piątek – „Heavy Trip”

15.08. sobota – „Co robimy w ukryciu”

28.08. piątek – „Dwunastu gniewnych ludzi”

29.08. sobota – „Nędznicy”

Każdy z seansów rozpoczyna się o godzinie 21:00.

Bilety w cenie 30 zł od auta są do nabycia na stronie Biletin.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku. Nie ma możliwości zakupu biletów na miejscu. Więcej informacji oraz regulamin wydarzenia dostępny na stronie kino.gminakoscielisko.pl

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to