Bloger technologiczny

Ty myślisz bloger technologiczny, ja mówię – Paweł Kacperek. Tak, jestem blogerem technologicznym, zajmującym się działką tech od ponad 15 lat. Piszę o wszystkim, co ma związek z Internet of Things, z uwzględnieniem aspektu biznesowego. Ostatnio mniej o gadżetach.

Bloger technologiczny nie pisze o gadżetach? Nie martwcie się. Piszę, piszę, ale coraz częściej w ujęciu biznesowym. To znaczy o tym, jak się sprzedają, jaki wpływ mają zachowania nabywców czy jak inteligentne urządzenia zmieniają nasze życie, nawyki, pracę. O czym jeszcze możecie przeczytać na moim blogu? O wspomnianym powyżej internet of things i wszystkich jego wertykalach, czyli m.in. o telematyce zarówno w transporcie, jak i motoryzacji, o technologiach w zdrowiu i medycynie – smart health, o technologiach w handlu – retailtech, o inteligentnych sieciach – smart grid, a nawet o technologiach w sexie – sextech. Pewnie mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać, ale skoro jesteście na moim blogu, to lepiej będzie jak się z nim dokładnie zapoznacie.

Bloger technologiczny kto to jest?

Zapytacie kim jest bloger technologiczny? Cóż… pewnie ilu blogerów, tyle definicji. Przedstawię Wam swoją, z autopsji. Otóż gdybym miał opisać siebie jako blogera tech, powiedziałbym, że jest to osoba, która żyje technologiami, opisuje je, analizuje i wreszcie tłumaczy czy nawet doradza. To właśnie tutaj robię. Od dobrych kilku lat. Wcześniej bowiem wydawałem serwisy internetowe oraz drukowany magazyn technologiczny – Connected Life Magazine.

Co znajdziecie na moim blogu? Wiele newsów z branży, głównie z poszczególnych obszarów internet of things, ale nie tylko. Oprócz newsów, znajdują się także nieco dłuższe formy w postaci artykułów czy felietonów, testy urządzeń czy całych rozwiązań IoT, porady, wywiady i wreszcie moje prognozy dotyczące rynku. Analitykiem z wykształcenia nie jestem, ale dość dobrze rozumiem i czuję ten rynek, zwłaszcza, że kilku firmom już doradzałem w zakresie wprowadzania nowych produktów na rynek. Dlatego co jakiś czas piszę o tym, jakie według mnie będą trendy na najbliższy okres, w jakie rozwiązania warto inwestować, a od jakich sugerowałbym trzymać się z dala.

Na koniec nieco autopromocji. Nieskromnie uważam, że jest to jeden z najlepszych blogów technologicznych w Polsce, prowadzony tylko i wyłącznie przez jedną osobę, czyli przeze mnie. Blog, w którym nikt mi nie narzuca co i o czym mam pisać. Poruszam te tematy, które w danej chwili uważam za warte poruszenia. I często piszę o nich w swoim stylu. Bez powielania informacji prasowych, jak ma to miejsce w wielu mediach. Zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych. Doceńcie to i zapraszam Was do mego świata. #żyjinteligentnie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to