Bloger technologiczny

Ty myślisz bloger technologiczny, ja mówię – Paweł Kacperek. Tak, jestem blogerem technologicznym, zajmującym się działką tech od ponad 15 lat. Piszę o wszystkim, co ma związek z Internet of Things, z uwzględnieniem aspektu biznesowego. Ostatnio mniej o gadżetach.

Bloger technologiczny nie pisze o gadżetach? Nie martwcie się. Piszę, piszę, ale coraz częściej w ujęciu biznesowym. To znaczy o tym, jak się sprzedają, jaki wpływ mają zachowania nabywców czy jak inteligentne urządzenia zmieniają nasze życie, nawyki, pracę. O czym jeszcze możecie przeczytać na moim blogu? O wspomnianym powyżej internet of things i wszystkich jego wertykalach, czyli m.in. o telematyce zarówno w transporcie, jak i motoryzacji, o technologiach w zdrowiu i medycynie – smart health, o technologiach w handlu – retailtech, o inteligentnych sieciach – smart grid, a nawet o technologiach w sexie – sextech. Pewnie mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać, ale skoro jesteście na moim blogu, to lepiej będzie jak się z nim dokładnie zapoznacie.

Bloger technologiczny kto to jest?

Zapytacie kim jest bloger technologiczny? Cóż… pewnie ilu blogerów, tyle definicji. Przedstawię Wam swoją, z autopsji. Otóż gdybym miał opisać siebie jako blogera tech, powiedziałbym, że jest to osoba, która żyje technologiami, opisuje je, analizuje i wreszcie tłumaczy czy nawet doradza. To właśnie tutaj robię. Od dobrych kilku lat. Wcześniej bowiem wydawałem serwisy internetowe oraz drukowany magazyn technologiczny – Connected Life Magazine.

Co znajdziecie na moim blogu? Wiele newsów z branży, głównie z poszczególnych obszarów internet of things, ale nie tylko. Oprócz newsów, znajdują się także nieco dłuższe formy w postaci artykułów czy felietonów, testy urządzeń czy całych rozwiązań IoT, porady, wywiady i wreszcie moje prognozy dotyczące rynku. Analitykiem z wykształcenia nie jestem, ale dość dobrze rozumiem i czuję ten rynek, zwłaszcza, że kilku firmom już doradzałem w zakresie wprowadzania nowych produktów na rynek. Dlatego co jakiś czas piszę o tym, jakie według mnie będą trendy na najbliższy okres, w jakie rozwiązania warto inwestować, a od jakich sugerowałbym trzymać się z dala.

Na koniec nieco autopromocji. Nieskromnie uważam, że jest to jeden z najlepszych blogów technologicznych w Polsce, prowadzony tylko i wyłącznie przez jedną osobę, czyli przeze mnie. Blog, w którym nikt mi nie narzuca co i o czym mam pisać. Poruszam te tematy, które w danej chwili uważam za warte poruszenia. I często piszę o nich w swoim stylu. Bez powielania informacji prasowych, jak ma to miejsce w wielu mediach. Zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych. Doceńcie to i zapraszam Was do mego świata. #żyjinteligentnie.

Podoba Ci się to, co napisałem? Udostępnij innym, ślicznie proszę :)

Autor

Jestem niezależnym blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. #żyjinteligentnie

Jak przystało na zapatrzonego w siebie blogera technologicznego, mam też profil na insta. To nic, że prawie nikt go nie obserwuje, ważne, że mam swoją własną wall of fame, która z czasem przerodzi się w wall of internet of things

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę