C-Face Smart Mask – ta inteligentna maseczka przetłumaczy, co mówisz. Na 8 języków

Szczepionki na COVID-19 nie ma, wakacje w pełni, drugą falę zapowiadają na całym świecie na jesieni. Wniosek? Tak czy siak maseczki staną się na długo jeszcze elementem naszej codziennej garderoby. Dlatego zaczynają się pojawiać maseczki łączące technologie z bezpieczeństwem. Przykładem jest ta, którą pokazał japoński startup – Donut Robotics. Mowa o C-Face Smart Mask.

Jeśli wierzyć w to, co na swojej stronie pisze Donut Robotics, to po publikacji przez Reuters informacji o C-Face Smart Mask, mają zapytania dotyczące współpracy niemal z całego świata. Wniosek? Od zawsze twierdziłem, że połączenie odzieży z Internet of Things to przyszłość. I właśnie świat to potwierdza.

C-Face Smart Mask
fot. Donut Robotics

Ale o co chodzi z tą inteligentną maseczką?

Otóż to nic innego, jak całkiem nieźle wyposażona maseczka, komunikująca się ze smartfonem. Wypowiadane przez nas słowa, zamienia na tekst tak, że druga osoba może przeczytać to, co mówimy. W 8 językach. Zaleta? Poza samym tłumaczeniem zostaje zachowana zasada dystansu społecznego. Łączność pomiędzy maseczką a smartfonem odbywa się po bluetooth. Jak znam życie, to będzie hicior. A przynajmniej na tyle, że o Donut Robotics usłyszymy jeszcze z pewnością nie jeden raz. Swoją drogą, to bardzo fajny pomysł. Zresztą oni myślą już o skalowalności tego produktu na masową skalę, co widać na wideo.

Zresztą zerknijcie sami:

Kilka razy już pisałem, że pandemia jedne firmy zmusza do bankructwa, a inne wynosi na szczyt. Tak było i w tym przypadku. Maseczka od Donut Robotics ewidentnie zawdzięcza swe powstanie COVID-19. Wcześniej firma nawiązała współpracę z lotniskiem Haneda w Tokio. Jednak wraz z wybuchem pandemii, inżynierowie z Donut Robotics rozpoczęli prace nad nieco innym produktem, który również wiązał się z tłumaczeniem języków. I tak powstała c-face smart mask, która łączy technologie rozwijane przez firmę od niemal pół dekady z tym, co obecnie ludziom jest najpotrzebniejsze do walki z pandemią.

C-Face Smart Mask
fot. Donut Robotics

C-face smart mask cena

Inteligentna maseczka od Donut Robotics ma kosztować 40 dolarów. Pierwsze maseczki do japońskich klientów będą wysyłane we wrześniu (była prowadzona kampania crowdfundingowa w jednym z japońskich serwisów), a następnie być może trafią do Chin, Europy czy USA.

Podoba Ci się to, co napisałem? Zostaw mi napiwek 😁
Autor

Jestem niezależnym blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu widzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;)

Zerknij też na to

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę