Cristiano Ronaldo na Instagramie zarabia więcej niż w Juventusie

Takie czasy nastały, że jak się ma na nazwisko Ronaldo, a na imię Cristiano, to na insta można mieć 187 milionów obserwujących. A jak się do tego jest jednym z najpopularniejszych piłkarzy na świecie, to za jeden post na Insta, można skasować nawet 1 milion dolarów.

I tak to można żyć. Ale po kolei. Jak podaje Business Insider powołując się na serwis Goal.com, Portugalczyk, który przeszedł do Juventusu z Realu Madryt, za sezon inkasuje 34 miliony dolarów. Natomiast za swoją zeszłoroczną działalność na Instagramie jego konto wzbogaciło się o 47,8 miliona dolarów. Tak przynajmniej wynika z case study przeprowadzonego przez Buzz Bingo. Ciutkę więcej, prawda?

Cristiano Ronaldo Instagram

Tym samym pobił na głowę swojego odwiecznego rywala Leo Messiego, o innych celebrytach nie wspominając. Z liczbą ponad 187 milionów followersów jest najbardziej popularną osobą na Instagramie, a także najlepiej na nim zarabiającą.

Oczywiście sukcesu na Insta nie byłoby bez sukcesów na boisku, ale powyższe pokazuje tylko, jak dzięki popularnemu serwisowi społecznościowemu, można z powodzeniem pomnażać swój majątek. Pod warunkiem, że ma się głowę na karku i mądrego agenta, bądź odpowiednich doradców. Ronaldo udowadnia, że ma.

Nasze dobro narodowe, czyli Robert Lewandowski, mimo, że w tym sezonie strzela jak natchniony, to za Cristiano Ronaldo jest w tyle nie tylko na boisku. Na insta ma “zaledwie” 15,7 miliona obserwujących, co z kolei wśród polskich najbardziej popularnych osób na Insta, stawia go zdecydowanie na pierwszym miejscu. To jednak pokazuje, gdzie Polska, a gdzie świat.

W przypadku Ronaldo część postów jest oczywiście elementem szerszej kampanii czy współpracy, jednak jego profil na Instagramie stanowi naprawdę znaczący kanał marketingowy. 187 milionów followersów, to nie w kij dmuchał. Nawet, jeśli część z tego to fejkowe konta czy boty, to jego zasięgi i tak robią robotę. Ależ on jest machiną biznesową. Tylko pozazdrościć. I pamiętajcie – nie lekceważcie siły mediów społecznościowych. Tutaj naprawdę kariera w stylu od zera do milionera jest możliwa. Potrzeba odrobinę szczęścia, pomysł na siebie, dużo wytrwałości i konsekwencji oraz… milionów obserwujących. Czego z całego serca wszystkim Wam życzę, bo w zamożnym społeczeństwie żyje się lepiej.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to