FIBARO dystrybutorem SALTO, HMS, Eutonomy i MCOHome

FIBARO rozwija nowy obszar swojej działalności – otwiera Strefę Marek, gdzie oprócz rozwiązań producenta, pojawią się też inne inteligentne urządzenia, współpracujące z systemem FIBARO. Na początek będą to produkty od MCOHome, Eutonomy, SALTO i HMS. Z czasem pojawią się kolejne.

– Advertisement –

Rynek smart home niewątpliwie rośnie. Przybywa na nim rozwiązań, które coraz częściej współpracują z asystentami głosowymi. Według Berg Insight, największym obecnie rynkiem są Stany Zjednoczone. Do 2023 ma się pojawić tam 60 milionów inteligentnych domów. Europa jest kilka lat za USA w tej kwestii, jednak też nie stoi w miejscu. W 2023 europejski market ma być wart 36,8 miliarda dolarów. Dla porównania rynek amerykański ma osiągnąć wartość 43,5 miliarda dolarów. Oczywiście dane te były prognozowane przed pandemią koronawirusa. Teraz może się to zmienić.

Jeżeli chodzi o rynek polski, to do najpopularniejszych rozwiązań z zakresu smart home należą alarmy, sterowanie ogrzewaniem, czujniki (centralne ogrzewanie, otwarcie drzwi, okien), oświetlenie czy kamery. W dalszej kolejności znalazły się gniazdka elektryczne, domofony czy bramy garażowe. Przynajmniej tak wynika z zeszłorocznego badania przeprowadzonego przez Oferteo.

Nie wszystkie z powyższych w swojej ofercie ma FIBARO jako produkty własne, ale oferuje za to system, z którym można zintegrować dziesiątki podobnych urządzeń. Dlatego, jak twierdzi Adam Krużyński, prezes FIBARO – mogą być one uzupełnieniem oferty poznańskiej firmy.

Od 1 kwietnia do grona produktów dystrybuowanych przez FIBARO dołączą rozwiązania SALTO Danalock, MCOHome, HMS Intesis oraz Eutonomy. Trzy pierwsze FIBARO będzie oferować w Europie, a w przypadku Eutonomy ma wyłączność na świat.

Wszystkie rozwiązania będą oferowane w ramach Strefy Marek. Na mój gust FIBARO robi właśnie podwaliny pod marketplace dla smart home. Chodzi o to, by poznańska firma stała się jedynym kontaktem i zarazem dostawcą różnych rozwiązań z zakresu domu inteligentnego dla instalatorów i dystrybutorów.

FIBARO

Co oferują nowe marki w portfolio FIBARO?

SALTO to uznany producent inteligentnego zamka do drzwi, szczególnie znany z Danalock V3, który umożliwia zdalne sterowanie dostępem do domów, biur, sklepów, hoteli i mieszkań na wynajem krótkoterminowy. Dzięki FIBARO zamek Danalock będzie mógł być łatwo połączony w ramach jednej aplikacji m.in. z systemami antywłamaniowymi czy przeciwpożarowymi.

MCOHome uzupełnia ofertę FIBARO o rozwiązania dedykowane sterowaniu ogrzewaniem i klimatyzacją oraz pozwalające na monitoring jakości powietrza. Rozwiązania tej firmy cieszą się bardzo wysokimi ocenami wśród użytkowników i instalatorów.

Eutonomy dostarcza profesjonalne rozwiązania zaprojektowane z myślą o rozbudowie Systemu FIBARO – m.in.: ramki dokujące dla tabletów Apple i Samsung oraz adaptery do montażu modułów FIBARO na szynie DIN, dzięki którym możliwe będzie znacznie łatwiejsze połączenie urządzeń grzewczych, RTV, AV z systemem FIBARO.

HMS Intesis to producent doskonałych adapterów do łączenia systemu FIBARO z szeroką gamą klimatyzatorów – co pozwoli na łatwe, zdalne sterowanie klimatyzacją z poziomu smartfona, przy zachowaniu możliwości kontroli za pomocą pilota. Co warte podkreślenia – rozwiązania HMS pozwalają na precyzyjną koordynację pracy bardzo dużej liczby klimatyzatorów jednocześnie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to