Huawei będzie sprzedawał chińskie samochody elektryczne SERES

Chiński producent samochodów elektrycznych SERES będzie sprzedawał swoje auta m.in. w sklepach Huawei. Bez obaw – tylko w Chinach.

Podczas 19 edycji Shanghai International Automobile Exhibition, SERES i Huawei poinformowali o swojej współpracy. Obie firmy zapowiadają współpracę w zakresie zarówno samej technologii, jak i kanałów sprzedaży. Wszystko po to, by mówiąc wprost – sprzedać jak najwięcej chińskich elektryków. Nowe auto tej marki ma być dostępne od 21 kwietnie 2021 w takich miejscach, jak SERES Experience Center, SERES APP, Huawei Experience Store i Huawei Mall.

SERES Huawei Smart Selection SF5, czyli efekt współpracy tych dwóch firm pozycjonowany jest jako elektryczny SUV. Auto podobno charakteryzuje się technologią zwiększającą zasięg, a także inteligentnym systemem od Huawei, który ma zapewnić lepsze wrażenia z jazdy. W informacji prasowej nie ma jednak szczegółowo opisanej nawet podstawowej funkcjonalności tego systemu, zatem diabli wiedzą, czym Huawei chce zaskoczyć chińskich kierowców samochodów elektrycznych. W każdym razie obie firmy zapowiadają, że pierwsze partie SERES Huawei Smart Selection SF5 dotrą do klientów już w maju.

SERES Huawei
fot. SERES

Ten model współpracy pomiędzy firmą motoryzacyjną i technologiczną jest czymś zupełnie nowym na rynku motoryzacyjnym. Ewidentnie po raz pierwszy samochód elektryczny będzie sprzedawany z wykorzystaniem kanałów sprzedaży jednego z big-techów. Jest to przykład na to, jak długą drogę przeszła motoryzacja, i że dzisiaj to nic innego, jak platformy technologiczne, służące do przemieszczania się z punktu A do punktu B. A współpraca Huawei i SERES jest dowodem na to, że już w najbliższej przyszłości to firmy technologiczne będą decydować o tym, jakim samochodem jeździmy. Idę o zakład, że nasze dzieci przy zakupie nowego samochodu nie będą kierować się już tylko marką, ale także tym, czy system operacyjny w jaki jest wyposażony, lecz tym, czy pasuje do całego ekosystemu innych produktów i usług.

Huawei SERES

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to