IoT Events 2020 – konferencje i targi Internet of Things

Internet Rzeczy rozwija się najdynamiczniej ze wszystkich dotychczasowych trendów technologicznych. Nic nie wskazuje na fakt, by miał się zatrzymać. Wręcz przeciwnie. Coraz to nowsze raporty prognozują, jak bardzo będzie zwiększać się liczba urządzeń podpiętych do sieci. Oto lista najciekawszych wydarzeń, konferncji i targów. IoT Events 2020 będzie cały czasu uzupełniany.

IoT Events 2020 to lista najciekawszych konferencji, targów i innych wydarzeń w 2020 roku, w których warto uczestniczyć.

Styczeń 2020

ICROSMA 2020 – International Conference on Robotics and Smart Manufacturing

Data: 2-3 stycznia 2020
Miejsce: Singapur
Kluczowi prelegenci: nie podano
Obszary IoT: Robotyka, Smart Manufacturing
www: http://researchfora.com/Conference2020/Singapore/1/ICROSMA/

Moim zdaniem: ICROSMA 2020 to forum wymiany wiedzy dotyczącej robotyki i inteligentnej produkcji. Konferencja skierowana do środowiska akademickiego, badaczy, naukowców, studentów. Wydarzenie organizowane przez Research Fora i odbywać się będzie w języku angielskim.


ICROSMA 2020 – International Conference on Robotics and Smart Manufacturing

Data: 7-8 stycznia 2020
Miejsce: Edinburgh, UK
Kluczowi prelegenci: nie podano
Obszary IoT: Robotyka, Smart Manufacturing
www: http://researchfora.com/Conference2020/UK/1/ICROSMA/

Moim zdaniem: ICROSMA 2020 to forum wymiany wiedzy dotyczącej robotyki i inteligentnej produkcji. Konferencja skierowana do środowiska akademickiego, badaczy, naukowców, studentów. Wydarzenie organizowane przez Research Fora i odbywać się będzie w języku angielskim.


CES 2020

Data: 7-10 stycznia 2020
Miejsce: Las Vegas, USA
Kluczowi prelegenci: Samsung, Daimler, NBCUniversal
Obszary IoT: 5G, AI, smart home, IoT Business, Privacy & Security, Travel & Tourism, Transportation, Wearables
www: https://www.ces.tech/

Moim zdaniem: CES to jedne z największych targów elektroniki konsumenckiej na świecie. Od kilku lat pozycja obowiązkowa dla dostawców Internet of Things. W Las Vegas znajdziecie wszystko począwszy do smart home, poprzez internet of things dla zdrowia na connected cars kończąc. Warto się tam pokazać, bo często od obecności na CES rozpoczęła się globalna ekspansja wielu marek.

Dużo konferencji towarzyszących: 5G, sztuczna inteligencja, connected cars, digital health, digital money, drone operations, IoT retail, home entertainment, iot business logic, privacy & security, robots for good, smart home, transportation, travel and tourism, wearables
To z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń IoT w 2020.


Beyond IoT

IoT Events - Beyond IoT

Data: 20-21 stycznia 2020
Miejsce: Cork, Irlandia
Kluczowi prelegenci: U.S Airforce, Microsoft, Delitte
Obszary IoT: Smart City AI, Cybersecurity, Design Thinking
www: https://beyondiot.ie/

Moim zdaniem: Organizator, czyli Nimbus Research Centre zapowiada, że Beyond IoT będzie to największym wydarzeniem poświęconym Internet of Things, organizowanym w Irlandii w 2020 roku. Dwudniowa konferencja to już trzecie edycja tego wydarzenia. Wśród prelegentów przedstawiciele irlandzkich firm technologicznych, ale także Microsoftu czy U.S. Airforce


Luty 2020

Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika

Data: 5-7 lutego 2020
Miejsce: Warszawa
Kluczowi prelegenci: Warsztaty
www: https://elektroinstalacje.pl/

Moim zdaniem: Targi Elektrotechnika to przestrzeń dla innowacji z obszaru elektrotechniki, elektryki, budownictwa i teletechniki, a także rozwiązań z zakresu elektromobilności. Każdego roku organizatorzy opracowują formułę Targów w taki sposób, aby odpowiadała potrzebom polskich i zagranicznych wystawców oraz licznych odwiedzających. Dlatego, oprócz atrakcyjnej przestrzeni wystawienniczej, Targi Elektrotechnika oferują szeroką gamę szkoleń i warsztatów dla specjalistów (zobacz listę szkoleń). Podczas 3 dni trwania wydarzenia można oglądać produkty i rozwiązania w ramach specjalnych stref: ElektromobilnościOZEAutomatyki Budowlanej oraz Oświetlenia Terenów Publicznych.


IoT Evolution Expo

Data: 10-14 lutego 2020
Miejsce: Fort Lauderdale, FL, USA
Kluczowi prelegenci: Google, Schneider Electric, Cisco
Obszary IoT: Smart City, Industrial IoT, Connected Transportation, Connected Retail
www: https://www.iotevolutionexpo.com/east/

Moim zdaniem: IoT Evolution Expo to duży event odbywający się na Florydzie. Towarzyszy mu wiele slotów konferencyjnych, w tym smart city, industrial IoT, Connected Transportation czy Connected Retail. Wśród prelegentów przedstawiciele Cisco, Google czy Schneider Electric. Do tego przestrzeń targowa, na której znajdziecie ponad 100 wystawców z sektora IoT. Z pewnością warto się wybrać, by zobaczyć punkt widzenia amerykańskiego rynku Internet of Things.


Bosch Connected World 2020

Data: 17-19 lutego 2020
Miejsce: Berlin, Niemcy
Kluczowi prelegenci: Bosch, Siemens, Nokia, Deutsche Bahn, Rolls-Royce
Obszary IoT: AI, 5G, mobility, retail, connected buildings, agriculture IoT
www: https://bosch-connected-world.com/

Moim zdaniem: Coroczna konferencja firmy Bosch, poświęcona tym sektorom Internet of Things, dla których Bosch ma swoje rozwiązania. Nie zabraknie więc tematyki związanej z mobilnością, sztuczną inteligencją, connected buildings, retail iot, 5G, agriculture IoT.

Przewidziana jest też część wystawiennicza, w której będzie można zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań IoT, zarówno pochodzących od Boscha, jak i Partnerów wydarzenia.

Ciekawostką może być Hackhaton IoT poprzedzający konferencję.


Mobile World Congress (MWC Barcelona)

Data: 24-27 lutego 2020
Miejsce: Barcelona, Hiszpania
Kluczowi prelegenci: Air Asia Group, Airbus, FC Barcelona, Kaspersky, Nokia, Orange, Novartis, Pipeline, Qualcomm, Red Hat
Obszary IoT: AI, 5G, mobility, IoT, smart city, robotyka, cebersecurity, privacy
www: https://www.mwcbarcelona.com/

Moim zdaniem: MWC (Mobile World Congress) w Barcelonie to chyba największe w Europie wydarzenie poświęcone technologiom mobilnym. Organizowane przez GSMA, w tym roku pod hasłem przewodnim Limitless Intelligent Connectivity. Co roku pojawia się na nim ponad 100 000 odwiedzających ze 198 krajów. W tym roku duży nacisk zostanie położony oczywiście na 5G, sztuczną inteligencję, kwestie cyberbezpieczeństwa i prywatności w sieci. Od zeszłego roku dużo IoT: od smart city, poprzez robotykę, na smart health kończąc. Są nawet specjalne wejściówki – IoT Topic Pass – tych szukajcie.


Embedded World 2020 Exhibition&Conference

Data: 25-27 lutego 2020
Miejsce: Nürnberg, Niemcy
Kluczowi prelegenci: Amazon, Siemens, Intel
Obszary IoT: M2M, IoT, Smart Energy, Connectivity, Hardware IoT
www: https://www.embedded-world.de/en

ZdMoim zdaniem: Embedded World to jedne z bardziej popularnych targów dla IoT i M2M. W zasadzie przybliżać ich bardziej nie trzeba. Spotkacie tam wiele wertykali IoT, począwszy od bezpieczeństwa, poprzez inteligentną energetykę, smart home czy elektromobilność. Pojawia się tam wielu polskich dostawców, a jak podają organizatorzy jest ich ponad 1100 z 52 krajów. Z pewnością to jedne z większych targów tego typu, które odwiedza ponad 30 000 odwiedzających. Nigdzie bliżej większych takich targów nie znajdziecie. Dla firm z obszaru hardware IoT&M2M obecność obowiązkowa. Dużo konferencji towarzyszących oraz warsztatów.


Marzec 2020

Industry of Things World USA

Data: 12-13 marca 2020
Miejsce: San Diego, USA
Kluczowi prelegenci: GE, Thyssenkrupp, KONE, P&G, Siemens, 3M, Johhn Deere
Obszary IoT: IIoT, Industry 4.0, Smart Manufacturing, 5G, Smart Sensors, M2M
www: https://www.industryofthingsworldusa.com/

Moim zdaniem: To już czwarta edycja konferencji Industry of Things World USA, skupiająca się na przemysłowym internecie rzeczy. Jest to amerykańska edycja globalnego cyklu o nazwie Industry of Things World. Tematyka: 5G, IIoT, M2M, smart sensors, AI, Industry 4.0.

IoT TECH EXPO GLOBAL 2020

Data: 17-18 marca 2020
Miejsce: Londyn, UK
Kluczowi prelegenci: LEGO, British Gas, Unilever, BMW, Lamborghini, MAERSK
Obszary IoT: IoT Enterprise Solutions, Applied IoT, Connected Industry, IoT Connectivity & Infrastructure, 5G, AI, Mobility
www: https://www.iottechexpo.com/global/

Moim zdaniem: Dwudniowy event mający miejsce w Londynie. Z pewnością jedno z większych wydarzeń Internet of Things w Europie w 2020 roku. Eksperci i wystawcy niemal z każdego obszaru IoT, począwszy od connected fleets, smart logistic, poprzez inteligentne budynki, smart cities, na connected cars czy przemyśle 4.0 kończąc. Nie jest daleko, więc warto się wybrać. W Polsce takiego wydarzenia nie ma.


Lipiec 2020

Industry of Things World ASIA

Data: 20-21 lipca 2020
Miejsce: Singapur
Kluczowi prelegenci: Rolls-Royce, Rockwell Automation, CSIRO, TRUMPF
Obszary IoT: IIoT, Industry 4.0, Smart Manufacturing, 5G, Smart Sensors, M2M
www: https://www.industryofthingsworldasia.com/

Moim zdaniem: Czwarta edycja azjatyckiej wersji cyklu globalnych konferencji Industry of Things. Ta skupiona głównie na rynku azjatyckim. Ogromnym trzeba przyznać. Tematyka: M2M, IIoT, Industry 4.0, automatyka, Big Data, AI.


Wrzesień 2020

Enlit – European Utility Week

Data: 27-29 września 2020
Miejsce: Mediolan, Włochy
Kluczowi prelegenci: Vattenfall, TatA Power
Obszary IoT: M2M, 5G, Smart Energy (smart grid, smart metering), smart home
www: https://www.european-utility-week.com/welcome#/

Moim zdaniem: European Utility Week połączył się z PowerGen Europe tworząc wydarzenie o nazwie Enlit. Wydarzenie w dużej mierze poświęcone sektorowi inteligentnej energetyki (smart grid, smart metering, smart home). Jedna z większych imprez targowo-konferencyjnych w Europie w obszarze smart energy.


Grudzień 2020

Industry of Things World USA EAST

Data: 2-3 grudnia 2020
Miejsce: Boston, USA
Kluczowi prelegenci: Rockwell Automation, accenture, ohnson&Johnson, Lockheed Martin
Obszary IoT: IIoT, Industry 4.0, Smart Manufacturing, 5G, Smart Sensors, M2M
www: https://www.industryofthingsworldasia.com/

Moim zdaniem: Trzecia edycja globalnej konferencji Industry of Things World. Druga w 2020 roku w USA. Tym razem w drugiej połowie roku w Bostonie. Industry of Things World USA EAST poświęcone jest temu, co obecnie ważne w Przemyśle 4.0. Tematyka: IoT Platforms, automatyka, AI, data analytics in manufacturing, M2M, 5G czy cloud computing.


silent city

Słowo ode mnie: Nie czarujmy się, przez pandemię koronawirusa część z tych imprez się nie odbyła albo ratowała się edycją online. Dlatego nie uzupełniałem jej o kolejne eventy, ani nie modyfikowałem. Jak sytuacja znowu zrobi się stabilna, a wierzę, że kiedyś to nastąpi, przygotuję pełniejszą na kolejne lata. A póki co – trzymajcie się jakoś i #żyjinteligentnie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to