Jacht Lexusa w nowej wersji. Tak wygląda Lexus LY 680

5 lat temu, czyli w 2019 roku, Lexus zaprezentował ekskluzywny, dwudziestometrowy jacht. Teraz jacht Lexusa można zobaczyć w nowej odsłonie. Warto się przyjrzeć, bo pierwsze egzemplarze na wodach będzie można zobaczyć dopiero za dwa lata.

Ci z Was, którzy bardziej niż trochę śledzą nowinki motoryzacyjne, pamiętają z pewnością, jak 5 lat temu media z obszaru moto (sic!) rozpisywały się o tym, że Lexus otwiera się na nową branżę. Jacht Lexusa widać było wszędzie. Zresztą sam o nim też pisałem. Po pięciu latach Lexus informuje, że dalej rozwija swoją koncepcję ekskluzywnego jachtu i prezentuje model Lexus LY 680. Został on stworzony zgodnie z filozofią „Crafted”, w której kluczowa jest dbałość o najdrobniejsze detale, by wykroczyć poza oczekiwania klientów. Specjalistą od łodzi nie jestem, zatem pozostaje mi przytoczyć jedynie to, co wysłał do mniej Lexus w informacji prasowej. Uznaję to za całkiem fajną ciekawostkę.

Jacht Lexusa
fot. Lexus

Kadłub jachtu został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi koncepcji projektowej Lexusa L-finesse, a jego wnętrze zostało stworzone z najlepszych materiałów, by zapewnić najwyższy komfort. To potwierdza fakt, że Lexus cały czas chce być kojarzony jako marka luksusowa. Nie tylko w motoryzacji. LY 680 napędzany jest przez dwa silniki Volvo IPS 1350/1050, a zbiornik paliwa ma 4012 l pojemności. Podobno łódź jest bardzo zwrotna i łatwo się nią manewruje. W dodatku podczas rejsu zapewnia komfort i ciszę.

Co się zmieniło w LY 680?

W porównaniu z poprzednikiem, czyli modelem LY 650, jacht Lexusa LY 680 ma wydłużony o 1400 mm otwarty mostek kapitański, na którym umieszczono także wygodną sofę, a opcjonalnie może być także zamontowany grill. Wydłużono też o 700 mm tylną platformę, która umożliwia korzystanie ze sportów wodnych lub pływanie w morzu z dala od brzegów. Lexus LY 680 mierzy teraz 20,66 m i ma 5,76 m szerokości. Na pokład jacht Lexusa może zabrać do 15 pasażerów, a w trzech kajutach wygodnie spać może sześć osób.

Za produkcję LY 680 odpowiadać będzie Horizon Group, która ma ogromne doświadczenie w konstruowaniu zaawansowanych jachtów najwyższej klasy. Wiodąca azjatycka firma wdroży i zaadaptuje do swoich procesów słynny System Produkcyjny Toyoty (TPS – Toyota Production System), w celu poprawy wydajności i jakości produkcji.

Do kupienia wyłącznie w Japonii

Jeśli chcielibyście nabyć nowy jacht Lexusa, to musicie liczyć się z tym, że zamówienia można składać wyłącznie w japońskich biurach Toyota Marine oraz u wybranych dealerów marki w Japonii. Jednak w dobie wszechobecnego internetu i postępującej globalizacji czy jest to jakiś problem? Zwłaszcza dla osób dysponujących odpowiednim budżetem. Co prawda Lexus dopuszcza dostępność jachtu na innych rynkach, jednak uzależnia to od zainteresowania. Innymi słowy – będą chętni, to będzie sprzedawany i poza Japonią. W każdym razie pierwsze egzemplarze LY 680 mają trafić do klientów wiosną 2026.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to