Jak zrobić screenshot na Instagramie bez informowania o tym?

Instagram bez wątpienia jest jednym z największych obecnie mediów społecznościowych. To tam toczy się życie, to tam zdobywa się popularność i wreszcie to tam prowadzone są relacje. Młodzież woli TikToka, ale o nim będzie kiedy indziej. Póki co, skupmy się na Insta.

Jakiś czas temu Instagram wprowadził funkcję powiadamiania danego użytkownika o tym, że ktoś zrobił zdjęcie jego relacji lub posta. I ja naprawdę zdaję sobie sprawę z faktu, że wcale nie chcecie, by o tym fakcie się ktoś dowiedział. Na przykład Wasza eks, bądź Wasz eks, ewentualnie lalka do której wzdychacie. Sam trzaskam na potęgę zdjęć, które mogą mi posłużyć jako przypomnienie, bądź inspiracja przy tworzeniu treści, ale różnica jest z pewnością taka, że ja mam głęboko w dupie fakt, czy ktoś się dowie o tym, że zrobiłem mu zdjęcie, czy też nie. Ale by do tego dojść, trzeba w życiu zrobić dużo o wiele gorszych głupstw, do czego oczywiście nie zachęcam.

Screenshot Instagram
Zdjęcie autorstwa energepic.com z Pexels

Jednak dla tych, którzy nie mają tak mocno wywalone na to jak ja, przygotowałem poniższy krótki poradnik.

Oto 5 kroków jak zrobić screenshot / zdjęcie na Instagramie bez informowania o tym

  1. Odpal Insta i wybierz zdjęcie lub story, które chcesz sobie zapisać – zrobić zdjęcie
  2. Wejdź w ustawienia telefonu i wybierz tryb samolotowy. Dzięki temu dane sieci komórkowej, WiFi, Bluetooth i cała reszta zostaną wyłączone, a Twój telefon przestanie wysyłać powiadomienia.
  3. Odpal apkę Instagrama i wybierz zdjęcie/story na którym się zatrzymałeś, by zrobić screenshot. Otwarte wcześniej zdjęcie czy story powinno się bez problemu załadować. Następnie zrób zdjęcie / zrzut z ekranu.
  4. Zamknij apkę i wyłącz jej aktywność. W Android należy usunąć ją z rejestru aktywnych programów, w iPhone również (podwójne kliknięcie na przycisk główny i usunięcie/zamknięcie aplikacji).
  5. Odczekaj chwilę i włącz tryb samolotowy. Ciesz się tym, co zrobiłeś, licząc, że nikt o tym nie wie!

Podoba Ci się to, co napisałem? Udostępnij innym, ślicznie proszę 🙂

Autor

Jestem blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. #żyjinteligentnie

Mam nadzieję, że podobał Ci się mój tekst, pomógł albo zainspirował. Jak przystało na blogera technologicznego, mam też swój profil na insta czy twitterze. Dodaj mnie do obserwowanych - zawsze cieszę się z nowych obserwujących 😉 Tam też piszę o technologiach, ale krócej ✌️

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę