Jak zrobić screenshot na Instagramie bez informowania o tym?

Instagram bez wątpienia jest jednym z największych obecnie mediów społecznościowych. To tam toczy się życie, to tam zdobywa się popularność i wreszcie to tam prowadzone są relacje. Młodzież woli TikToka, ale o nim będzie kiedy indziej. Póki co, skupmy się na Insta.

Jakiś czas temu Instagram wprowadził funkcję powiadamiania danego użytkownika o tym, że ktoś zrobił zdjęcie jego relacji lub posta. I ja naprawdę zdaję sobie sprawę z faktu, że wcale nie chcecie, by o tym fakcie się ktoś dowiedział. Na przykład Wasza eks, bądź Wasz eks, ewentualnie lalka do której wzdychacie. Sam trzaskam na potęgę zdjęć, które mogą mi posłużyć jako przypomnienie, bądź inspiracja przy tworzeniu treści, ale różnica jest z pewnością taka, że ja mam głęboko w dupie fakt, czy ktoś się dowie o tym, że zrobiłem mu zdjęcie, czy też nie. Ale by do tego dojść, trzeba w życiu zrobić dużo o wiele gorszych głupstw, do czego oczywiście nie zachęcam.

Screenshot Instagram
Zdjęcie autorstwa energepic.com z Pexels

Jednak dla tych, którzy nie mają tak mocno wywalone na to jak ja, przygotowałem poniższy krótki poradnik.

Oto 5 kroków jak zrobić screenshot / zdjęcie na Instagramie bez informowania o tym

  1. Odpal Insta i wybierz zdjęcie lub story, które chcesz sobie zapisać – zrobić zdjęcie
  2. Wejdź w ustawienia telefonu i wybierz tryb samolotowy. Dzięki temu dane sieci komórkowej, WiFi, Bluetooth i cała reszta zostaną wyłączone, a Twój telefon przestanie wysyłać powiadomienia.
  3. Odpal apkę Instagrama i wybierz zdjęcie/story na którym się zatrzymałeś, by zrobić screenshot. Otwarte wcześniej zdjęcie czy story powinno się bez problemu załadować. Następnie zrób zdjęcie / zrzut z ekranu.
  4. Zamknij apkę i wyłącz jej aktywność. W Android należy usunąć ją z rejestru aktywnych programów, w iPhone również (podwójne kliknięcie na przycisk główny i usunięcie/zamknięcie aplikacji).
  5. Odczekaj chwilę i włącz tryb samolotowy. Ciesz się tym, co zrobiłeś, licząc, że nikt o tym nie wie!

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to