Kup Droidy z Lego Star Wars, jeśli chcesz nauczyć swoje dzieci programować

O tym, że nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, nie trzeba dziś już chyba nikogo przekonywać. A jakie kompetencje będą potrzebne w przyszłości? Z pewnością programowanie. Więc jeśli chcesz, by Twoje dziecko nauczyło się czegoś więcej niż obsługa smartfona, kup mu LEGO Star Wars BOOST Droid Commander.

Nowa seria klocków Star Wars BOOST Droid ma przede wszystkim nauczyć dzieci podstaw programowania. Najpierw trzeba samemu zbudować z klocków droidy z serii Star Wars, czyli R2-D2, Gonk Droid i Mouse Droid. A następnie za pomocą dedykowanej aplikacji odpowiednio je zaprogramować, by umożliwić pokonywanie kolejnych misji.

LEGO Star Wars BOOST

LEGO BOOST i STEAM

Kodowanie jest proste. A to za sprawą intuicyjnej technologii LEGO BOOST, która obsługiwana jest metodą “przeciągnij i upuść”. Dzięki niej, zarówno dzieci, ale także rodzice mogą wspólnie się bawić, budować i kodować, a następnie tworzyć własne scenariusze inspirowane bitwami z Gwiezdnych Wojen. Co więcej, dzięki tej zabawie, dzieci będą doskonalić swoje umiejętności coraz bardziej powszechną metodą STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Jak słusznie podkreśliła Julia Goldin, dyrektor marketingu w LEGO:

Nasze dzieci są rozwiązywaczami problemów jutra, a umiejętności STEAM będą niezbędne, aby pomóc im pokonywać wyzwania przyszłości.

Zestaw LEGO Star Wars BOOST Droid Commander to najnowszy przykład na to, w jaki sposób LEGO Group wykorzystuje innowacje, by pomóc dzieciom zdobyć umiejętności STEAM, takie jak kreatywność, rozwiązywanie problemów czy komunikacja, a jednocześnie cieszyć się przyjemnością zabawy.

Nowa seria LEGO Star Wars BOOST Droid Commander będzie dostępna od 1 września i ma kosztować 200 dolarów, czyli niecałe 700 złotych.

LEGO Star WARS BOOST

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to