Liczba użytkowników 5G przekroczy pół miliarda do końca 2021

Ericsson przewiduje, że liczba mobilnych użytkowników 5G przekroczy 580 milionów do końca 2021 roku, a codziennie będzie ich przybywać około 1 miliona.

Ja wiem, że Ericssonowi jak nikomu innemu zależy, by 5G było jak najbardziej popularne i operatorzy telekomunikacyjni już dzisiaj chętnie sięgali po tę technologię. I bardzo dobrze! Jestem mu wdzięczny za to. Sam chciałbym mieć jeszcze lepsze connectivity w swoim smartfonie czy urządzeniach IoT. I jeśli wierzyć prognozom zawartym w 20-tym już wydaniu Ericsson Mobility Report, to możemy spodziewać się, że 5G stanie się najszybciej przyjętą technologią w historii – zgodnie z prognozami, do końca 2021 liczba użytkowników 5G przekroczy 580 milionów, a do końca 2026 osiągnie liczbę 3,5 miliarda abonentów i zasięg obejmujący 60% populacji. Nieźle.

Adopcja 5G w Europie idzie powoli

Mimo, że Europa wydaje się być technologicznie dosyć dobrze rozwinięta, to jak wynika z Ericsson Mobility Report, wdrażanie 5G na starym kontynencie rozwija się znacznie wolniej niż w Chinach, USA, Korei, Japonii czy rynkami krajów należących do Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC).

Zgodnie z przewidywaniami, liczba użytkowników 5G przekroczy próg jednego miliarda dwa lata szybciej niż miało to miejsce w przypadku 4G – LTE. Kluczowe czynniki obejmują wczesne zaangażowanie Chin we wdrożenie 5G oraz wcześniejszą dostępność i coraz większą przystępność urządzeń 5G. Ponad 300 modeli smartfonów z 5G zostało już zapowiedzianych lub wprowadzonych na rynek.

Azja największym rynkiem 5G

Ericsson podkreśla, że zgodnie z oczekiwaniami, Azja Północno-Wschodnia będzie odpowiadać za największy udział abonamentów 5G do roku 2026 – około 1,4 miliarda. Natomiast rynki Ameryki Północnej i GCC będą posiadać największą penetrację 5G – w obszarach tych abonenci korzystający z mobilnych technologii 5G będą stanowić odpowiednio 84% i 73% wszystkich abonentów usług mobilnych w danym regionie.

Autor

Podoba Ci się? Udostępnij innym

Mam nadzieję, że podobał Ci się mój tekst, pomógł albo zainspirował. Trochę krótsze treści związane z tech będą też pojawiały się na moim instagramie w formie insightów. Wbijaj na niego i dodaj mnie do obserwowanych, deal?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź najnowszy odcinek Naładowani TV - omówienie wydarzeń ze świata elektromobilności

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę