Liczba użytkowników 5G przekroczy pół miliarda do końca 2021

Ericsson przewiduje, że liczba mobilnych użytkowników 5G przekroczy 580 milionów do końca 2021 roku, a codziennie będzie ich przybywać około 1 miliona.

Ja wiem, że Ericssonowi jak nikomu innemu zależy, by 5G było jak najbardziej popularne i operatorzy telekomunikacyjni już dzisiaj chętnie sięgali po tę technologię. I bardzo dobrze! Jestem mu wdzięczny za to. Sam chciałbym mieć jeszcze lepsze connectivity w swoim smartfonie czy urządzeniach IoT. I jeśli wierzyć prognozom zawartym w 20-tym już wydaniu Ericsson Mobility Report, to możemy spodziewać się, że 5G stanie się najszybciej przyjętą technologią w historii – zgodnie z prognozami, do końca 2021 liczba użytkowników 5G przekroczy 580 milionów, a do końca 2026 osiągnie liczbę 3,5 miliarda abonentów i zasięg obejmujący 60% populacji. Nieźle.

Adopcja 5G w Europie idzie powoli

Mimo, że Europa wydaje się być technologicznie dosyć dobrze rozwinięta, to jak wynika z Ericsson Mobility Report, wdrażanie 5G na starym kontynencie rozwija się znacznie wolniej niż w Chinach, USA, Korei, Japonii czy rynkami krajów należących do Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC).

Zgodnie z przewidywaniami, liczba użytkowników 5G przekroczy próg jednego miliarda dwa lata szybciej niż miało to miejsce w przypadku 4G – LTE. Kluczowe czynniki obejmują wczesne zaangażowanie Chin we wdrożenie 5G oraz wcześniejszą dostępność i coraz większą przystępność urządzeń 5G. Ponad 300 modeli smartfonów z 5G zostało już zapowiedzianych lub wprowadzonych na rynek.

Azja największym rynkiem 5G

Ericsson podkreśla, że zgodnie z oczekiwaniami, Azja Północno-Wschodnia będzie odpowiadać za największy udział abonamentów 5G do roku 2026 – około 1,4 miliarda. Natomiast rynki Ameryki Północnej i GCC będą posiadać największą penetrację 5G – w obszarach tych abonenci korzystający z mobilnych technologii 5G będą stanowić odpowiednio 84% i 73% wszystkich abonentów usług mobilnych w danym regionie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to