Liczniki pełnoekranowe od Panasonica w Maździe CX-70

Panasonic Automotive Systems dostarczy nowe liczniki wraz z całym wyświetlaczem do deski rozdzielczej, w jaką będzie wyposażona Mazda CX-70. Ten model będzie już trzecim samochodem Mazdy, który zostanie wyposażony w liczniki pełnoekranowe Panasonic.

Liczniki pełnoekranowe – nie jestem zwolennikiem tego tłumaczenia, ale chyba najlepiej odzwierciedla to, co znajduje się obecnie na desce rozdzielczej w samochodach. W każdym razie te, które mają znaleźć się w Maździe CX-70, będą wykorzystywały duży wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala. Na nim to będą wyświetlane kierowcy informacje graficzne o stanie pojazdu, prędkości, bądź inne ostrzeżenia. Tak, jak ma to miejsce w innych współczesnych autach, grafika będzie zmieniać się w zależności od stanu pojazdu. Wszystko po to, by wyświetlać aktualne i odpowiednie informacje, zwiększające komfort kierowcy.

liczniki pełnoekranowe
Licznik pełnoekranowy Panasonic w Maździe CX-70, fot. Panasonic Automotive Systems

Wybrane funkcje, jakie posiadają nowe liczniki pełnoekranowe od Panasonic

1. Stereoskopowy obraz 3D z grafiką wysokiej jakości

Zainstalowane wyświetlacze mają dużą rozdzielczość, co ma umożliwić wyświetlanie grafiki wysokiej jakości z poczuciem trójwymiarowości i głębi. Generalnie chodzi o to, by prezentować niezbędne informacje w nieco ładniejszy sposób. W tym wypadku Panasonic poszedł w kierunku 3D. Dostawca nowych liczników pełnoekranowych twierdzi, że ma to podnieść atrakcyjność samochodu. Ocenę pozostawiam Wam.

liczniki pełnoekranowe
Liczniki pełnoekranowe Panasonic w Maździe CX-70, fot. Panasonic

2. Różne style wyświetlania w zależności od trybu jazdy

To też nie jest żadna nowość, bo w zasadzie każda marka z segmentu premium, ale i nie tylko, posiada różne wersje graficzne dla różnych trybów jazdy. Zazwyczaj chodzi o tryb eco, sport czy normal. Jeśli bylibyście ciekawi, jak to będzie prezentowało się w Maździe CX-70, to zerknijcie na poniższe grafiki.

Tryb sport

Liczniki w Maździe CX-70, widok trybu sport.
Liczniki pełnoekranowe w Maździe CX-70, widok trybu sport. Fot. Panasonic
Liczniki w Maździe CX-70, widok trybu sport. Fot. Panasonic
Liczniki pełnoekranowe w Maździe CX-70, widok trybu sport. Fot. Panasonic

EV Mode, czyli Tryb elektryczny

Panasonic zadbał również o tryb elektryczny. Domyślam się, że widok ten ma zastosowanie w przypadku hybryd, bo CX-70 taką właśnie jest. Chętnie zobaczyłbym propozycję poszczególnych trybów w autach elektrycznych. Tak czy siak zobaczcie, jak będzie to wyglądać w hybrydzie:

Tryb EV w Maździe CX-70
Tryb EV w Maździe CX-70, fot. Panasonic
Tryb EV licznik Mazda CX-70
Tryb EV licznik Mazda CX-70, fot. Panasonic

Widok systemów asystujących kierowcy

Panasonic zaprezentował także, jak będzie wyglądać widok licznika, na którym pokazane będą informacje płynące z systemów asystujących kierowcy. Chodzi m.in. o aktywny tempomat, utrzymanie w pasie ruchu, asystenta wyprzedzania czy co tam jeszcze Mazda posiada.

Widok systemów asystujących kierowcy w Maździe CX-70, fot. Panasonic

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to