Mercedes-AMG SL ma ruchomy ekran dotykowy

Bo dzisiaj nie wystarczy już wpakować duży tablet na deskę rozdzielczą. To robią już wszyscy. Mercedes idzie o krok dalej. W nowym AMG SL ten ekran może się odchylać, żeby było czytelniej. W kolejnej wersji będzie obrotowy?

Mercedes SL to swojego rodzaju ikona dla wielu wielbicieli marki. Rozpisywać się na ten temat nie będę, bo są tacy, którzy mają znacznie większą wiedzę w tym zakresie. Mnie za to interesuje, co tym razem Niemcy wpakowali tam do środka, bo jak już niejednokrotnie pisałem – dzisiejsza motoryzacja to technologie.

A wpakowali całkiem dużo. To znaczy przede wszystkim zwraca uwagę spory, bo prawie 12 calowy ekran LCD. Ekran, który może się odchylać. Zapytacie po co? Po pierwsze – bo można. Po drugie – bo da się to zrobić. Po trzecie – bo czemu nie. Po czwarte – by się wyróżnić. I wreszcie po piąte – by to cholerne słońce nie przeszkadzało w czytelności ekranu, zwłaszcza, kiedy wykorzystywana będzie nawigacja. O ile nie korzystacie z head-up display, bo przecież po coś on jest. Nie to, żebym się czepiał. W każdym razie – wystarczająco dużo powodów, by ruchomy ekran dotykowy miał swoje uzasadnienie?

Mercedes chwali się także, że w SL AMG znalazł się system MBUX drugiej generacji. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak tyle, że część funkcjonalności, nad którą rozpływałem się opisując nową S klasę, będzie dostępna także i tutaj. Jednak to nie wszystko. Jak się bowiem okazuje, funkcjonalność i wyświetlane treści uzupełnione zostały o widoki specyficzne dla AMG. Zresztą to widać na poniższych zdjęciach. Jest luksusowo i technologicznie. Jeździłbym!

ruchomy ekran dotykowy mercedes
fot. Mercedes-Benz
ruchomy ekran dotykowy mercedes
fot. Mercedes-Benz

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to