Metallica na swoją europejską trasę zabiera elektryczne ciężarówki IVECO

Metallica w zbliżającej się europejskiej trasie będzie miała do dyspozycji elektryczne ciężarówki IVECO. Oczywiście sam zespół nimi jeździć nie będzie, gdyż będą wykorzystywane do przewozu sprzętu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż promowany jest transport zeroemisyjny. Niezależnie od tego, ile IVECO musiało za to zapłacić. O ile w ogóle.

Producenci samochodów coraz częściej szukają sposobów na promocję elektromobilności. Na całkiem fajny pomysł wpadło IVECO, które ogłosiło partnerstwo z zespołem Metallica. Generalnie chodzi o to, że podczas europejskiej części ich światowej trasy M72, elektryczne ciężarówki IVECO, a także inne pojazdy, w tym minibusy, będą wykorzystywane przez zespół, a w zasadzie ich ekipę do transportu.

Europejska część trasy M72 potrwa od maja do lipca 2024r, a elektryczne ciężarówki IVECO mają towarzyszyć zespołowi w różnych lokalizacjach.

W ogóle ciekawostką może być fakt, że piosenką przewodnią całej serii trasy MY24 jest utwór „It`s Electric”. Idealnie wkomponowuje się w dzisiejszą wizję motoryzacji, choć jestem przekonany, że kiedy powstawał grubo ponad 15 lat temu, zespół kompletnie nie miał na myśli samochodów elektrycznych. Tak czy siak – pasuje idealnie. Jakbyście chcieli posłuchać, to wrzucam go poniżej.

Mnie osobiście niesamowicie cieszą takie akcje, bo w mojej ocenie elektromobilność potrzebuje promocji. A szczególnie już w przypadku transportu ciężkiego. Motoryzacja się zmienia, a my jesteśmy tego świadkami. I o ile w przypadku motoryzacji osobowej i dostawczej od tego trendu nie ma już odwrotu, to przed transportem ciężkim stoi jeszcze wiele wyzwań. Tym bardziej, wszelkie próby promocji tego środka transportu podejmowane przez koncerny motoryzacyjne zasługują na uznanie.

Wracając do zespołu Metallica. Elektryczne ciężarówki IVECO wykorzystywane podczas europejskiej części trasy MY24 mają być obrandowane logotypem zespołu.

elektryczne ciężarówki IVECO
fot. IVECO

Mnie się to podoba, a Wam?

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to