Nowy modem PySENSE PM-xE910-485 jako baza dla przemysłowych aplikacji IoT

Modem bazujący na modelu komórkowym Telit ME910C1-E2 umożliwia rozwój aplikacji IoT wykorzystujących najnowsze technologie komunikacyjne, takie jak LTE-M oraz NB-IoT.

Sektor Internet of Energy (IoE – Internet Energii Elektrycznej) coraz bardziej rozwija się w Polsce. Między innymi dzięki takim firmom, jak PySENSE, które tworzą rozwiązania umożliwiające wcielanie w życie terminu smart metering. Jak twierdzi Tomasz Leszczyński z firmy PySENSE, rynek energetyczny, nie tylko w Polsce, potrzebuje małych i niedrogich rozwiązań, umożliwiających szybkie połączenie istniejących sterowników przemysłowych oraz liczników energii wyposażonych w interfejs RS485 do sieci internetowej.

To właśnie z tego powodu powstał modem PySENSE PM-xE910-485. Dzięki zastosowaniu najnowszych komponentów oraz technologii produkcyjnych, startup stworzył urządzenie, które w 1-modułowej obudowie DIN zawiera wszystkie niezbędne elementy do budowy przemysłowych aplikacji IoT.

PySENSE

Najważniejsze parametry PySENSE PM-xE910-485

Wbudowany moduł komórkowy Telit ME910C1-E2 umożliwia wykorzystanie najnowszych technologii komórkowych IoT do transmisji danych. Zastosowane technologie LTE-M oraz NB-IoT oferują dużo lepsze parametry techniczne w stosunku do dotychczasowych rozwiązań. Są to m.in. poprawione zasięgi w trudno dostępnych miejscach czy ograniczony pobór energii.

Interfejs RS485 umożliwiaja podłączenie dowolnego urządzenia lub sieci urządzeń wyposażonych w standardowy interfejs RS485. Jest to bardzo popularny interfejs szczególnie wśród liczników energii elektrycznej, sterowników przemysłowych czy też różnego rodzaju układów sterujących np. w falownikach paneli fotowoltaicznych.  

PySENSE

Wbudowany układ Wireless M-Bus 868 MHz pozwalaja na jednoczesne, lokalne pozyskiwanie danych z liczników energii tj. wodomierzy, ciepłomierzy, gazomierzy oraz liczników energii elektrycznej działających w standardzie Wireless M-Bus 868 MHz.

PySENSE

Gotowe do użycia oprogramowanie, które jest dostarczane w standardzie, umożliwia szybką konfigurację modemu za pomocą dedykowanej aplikacji PMConnect oraz podłączenie i komunikację z dowolnymi urządzeniami w trybie przezroczystym za pomocą protokołów TCP/IP. 

SDK dla twórców oprogramowania to rozbudowane środowisko bazujące na platformie Telit IoT AppZone, umożliwiające tworzenie własnego oprogramowania na modemy w języku C. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto wymaga stworzenia aplikacji do lokalnego przetwarzania danych z podłączonych urządzeń i komunikacji z dowolnym rozwiązaniem serwerowym.

Obsługa protokołu LwM2M sprawia, że zarządzanie dowolną liczbą urządzeń staje się proste i wygodne. Dzięki implementacji protokołu LwM2M, modem umożliwia podłączenie do dowolnego serwera zgodnego z tym protokołem oraz masowe zarządzanie i monitoring urządzeń zainstalowanych w polu.

Protokół MQTT umożliwiający podłączenie i transmisję danych do dowolnego brokera MQTT i zbudowanie w pełni funkcjonalnego rozwiązania IoT.

Modem jest dostępny w ofercie PySENSE. Przeszedł wszystkie niezbędne testy i co cieszy szczególnie – niemal natychmiast spotkał się z uznaniem Klientów, którzy już implementują go w swojej infrastrukturze czy rozwiązaniach.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to