Pasażerowie Emirates z bezpłatną wejściówką na EXPO 2020 w Dubaju

Odwiedzający Dubaj oraz osoby przesiadające się w Dubaju mogą wziąć udział w długo wyczekiwanej światowej wystawie EXPO 2020. Z pewnością warto, bo to największe tego typu wydarzenie w regionie. Polski pawilon też tam się znajdzie.

Klienci Emirates odwiedzający Dubaj i podróżujący przez Dubaj w dowolnym momencie podczas trwania Expo (między 1 października 2021 a 31 marca 2022), otrzymają bezpłatny karnet Emirates Expo Day Pass do każdego biletu lotniczego zarezerwowanego w Emirates.

Szczerze mówiąc to żadne bóg wie co, ale z drugiej strony miły gest ze strony linii lotniczych, które są oficjalnym partnerem wydarzenia. Zakładam, że część osób dzięki temu z pewnością skorzysta z gratisu i wybierze się na zwiedzanie poszczególnych pawilonów. Z pewnością warto, bo dzięki temu będzie można zobaczyć wiele ciekawych konceptów, jak chociażby przyszłość lotnictwa wg. Emirates czy polski pawilon poświęcony mobilności. Generalnie ładnie i technologicznie. Bo jeśli ktoś jeszcze wierzy, że przyszłość jest bez technologii, to serdecznie gratuluję poczucia humoru.

Oferta specjalna dotyczy wszystkich biletów na podróż w obie strony, obejmujących lot do lub przez Dubaj w okresie od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r. i obejmuje bilety zakupione w klasach pierwszej, biznes i ekonomicznej, zarezerwowanych za pośrednictwem Emirates na loty flydubai. Oferta przeznaczona jest również pasażerom podróżującym z dowolnego miejsca w globie sieci Emirates z czasem przesiadki w Dubaju wynoszącym co najmniej 6 godzin. Posiadacze biletów w jedną stronę, których podróż rozpoczyna się poza ZEA otrzymają bezpłatną przepustkę Expo Day Pass, jeśli podróżują do Dubaju lub do innych miejsc docelowych pod warunkiem, że zachowany jest minimalny czas przesiadki.

Expo Dubaj 2020

Expo 2020 będzie pierwszym światowym Expo zorganizowanym w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej (MEASA). Wydarzenie ma na celu inspirowanie ludzi poprzez prezentację najlepszych przykładów współpracy i innowacji z całego świata w zakresie zrównoważonego rozwoju czy mobilności. Hasło przewodnie wystawy brzmi: „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość”. Program sześciomiesięcznego widowiska jest intensywny i zróżnicowany, dzięki czemu Expo zaspokoi potrzeby odwiedzających w każdym wieku. Przewidziano bogaty zestaw tygodni tematycznych, rozrywkę i edukację. Odnajdą się tutaj miłośnicy sztuki i kultury, smakosze i fanatycy technologii, odbywać się będą wystawy i warsztaty, występy i pokazy na żywo. Na Expo 2020 znajdzie się aż 190 pawilonów z różnych krajów, w tym z Polski.

Pawilon Polski

Architektura Pawilonu Polskiego nawiązuje do hasła przewodniego Expo – mobilności. Tworzy ją otwarta, rozrastająca się ku górze, modułowa konstrukcja, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i podziwiania unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej ukazującej lecące stado ptaków. Polska w tym roku ewidentnie postawiła na zaprezentowanie przyrody i krajobrazu naszego kraju, choć ja wolałbym tą zapowiadaną mobilność i myśl technologiczną oglądać. No, ale może zbyt wcześnie źle się nastawiam. Jak będzie mi dane zawitać do Dubaju w okresie Expo 2020, odwiedzę, sprawdzę i zdam relację.

Pawilon Emirates

Coś czuję, że jednym z hitów i tych, które z pewnością chciałbym odwiedzić, jest pawilon linii Emirates. Mają w nim zaprezentować wizję lotnictwa komercyjnego przewidzianą na stulecie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2071 roku. Biorąc pod uwagę to, co już znajduje się na pokładach niektórych z samolotów Emirates, zakładam, że to, co zostanie zaprezentowane jako wizja przyszłości, to będzie jakiś cholerny kosmos. Potwierdzeniem tego niech będzie chociażby fakt, że zwiedzający będą mieli możliwość zaprojektowania samolotu i skorzystania z interaktywnych eksponatów, które przybliżą zasady lotu. Co jak co, ale relacje na insta czy tiktoku będą z tego mega.

Podoba Ci się to, co napisałem? Udostępnij innym, ślicznie proszę :)

Autor

Jestem niezależnym blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. #żyjinteligentnie

Jak przystało na zapatrzonego w siebie blogera technologicznego, mam też profil na insta. To nic, że prawie nikt go nie obserwuje, ważne, że mam swoją własną wall of fame, która z czasem przerodzi się w wall of internet of things

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę