Ponad 2 miliony Samsung Smart TV w domach Polaków

Samsung twierdzi, że lubimy jego inteligentne telewizory. W sumie mnie to nie dziwi, bo większość oferowanych w sprzedaży jest już smart. Ale to, co ciekawe, to fakt, że ponad 80 procent jest w końcu podłączana do internetu. I to cieszy. Przynajmniej mnie.

Ja mam nawet czajnik sparowany z apką, więc mnie dominacja smart tv na rynku jakoś specjalnie nie dziwi. Ale ja wiem, że ja to jestem dziwny pod tym względem trochę, żeby nie powiedzieć – zjebany.

W każdym razie z danych firmy badawczej Omdia wynika, że 8 na 10 sprzedawanych na świecie telewizorów to modele Smart TV. Co więcej, dane pokazują także, że udział inteligentnych telewizorów w całkowitej sprzedaży telewizorów wzrósł z 68,3 procent w pierwszym kwartale 2018 r. do 81,2 procent w pierwszym kwartale 2020. Samsung w tym zestawieniu znalazł się na pierwszym miejscu ze wskaźnikiem 93 procent. To pokazuje, kto rządzi na rynku telewizorów.

Smart TV

Podobnie jest też na naszym krajowym rynku. W pierwszej połowie 2020 roku Polacy kupili ćwierć miliona telewizorów koreańskiej marki, z czego 95% było smart. I mimo pandemii, to wynik jest lepszy o ponad 25% w stosunku do poprzedniego. Chociaż może nawet paradoksalnie epidemia koronawirusa temu sprzyja. Bo odizolowani w domu, częściej sięgamy po rozrywkę online. A ta, na dużym ekranie wygląda znacznie lepiej niż na smartfonie czy laptopie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to