Rich Boy Check robi furrorę na TikTok. Młodzież to kocha

TikTok to obecnie najpopularniejsza aplikacja społecznościowa dla młodzieży. Bije na głowę Snapchata, Instagram czy Facebooka. Uwalnia kreatywność młodych ludzi i kreuje zupełnie nowych Influencerów. Zobaczcie najlepsze kompilacje #RichBoyCheck Challenge.

Rich Boy Check to krótkie wideo na TikTok tworzone przez użytkowników aplikacji, którzy pokazują swoje drogie rzeczy przy akompaniamencie utworu „Minuetto” włoskiego kompozytora Luigi Boccherini.

Trend ten jest stosunkowo nowy i trudno wręcz stwierdzić od kogo się rozprzestrzenił. Ale niektóre źródła opisujące TikTok podają, że wszystko zaczęło się w lutym 2019, kiedy użytkownik @papasmurf zamieścił pierwsze wideo Rich Boy Check. Wideo odnotowało ponad 70 000 lajków w ciągu miesiąca, a ścieżka dźwiękowa Minuetto została wykorzystana w ponad 50 000 innych wideo w ciągu miesiąca. Dzisiaj do #RichBoyCheck używane są także inne motywy muzyczne, a polubienia notowane są w milionach, nie wspominając o samych odsłonach. I co ważne, pokazywane są nie tylko produkty luksusowe, ale równie często tworzone są parodie luksusowego stylu życia.

https://youtu.be/p7pcBOax-co

Rada dla rodziców

Chcesz zrozumieć swoje dzieci i wiedzieć, o czym mówią? Naucz się TikToka. A przynajmniej zrozum, o co chodzi w tej aplikacji. Facebook jest już passe. Zresztą coraz bardziej zauważalny trend wśród młodzieży polega na rezygnacji z Facebooka na rzecz innych serwisów społecznościowych i aplikacji, których przybywa w szybkim tempie. Teraz TikTok jest na topie. Pytanie, jak długo.

I jak Twoje dziecko powie, że idzie robić TikToka, to żebyś wiedział o co chodzi. Jeśli przyzwyczaiłeś się do robienia niemal wszędzie #selfie, czas na TikToki. Też wszędzie. Na ulicy, w domach, w centrach handlowych, kinach, teatrach. Everywhere. Witajcie w 2019! A Wy dalej zatrzymaliście się z wideo na YouTube?

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to