Rośnie liczba polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców (UBI)

Na początku września Ptolemus wypuścił kolejny raport, w którym analizuje rynek Usage Based Insurance (UBI) na świecie. Connected Insurance Analytics Report, to zbiór 20 dobrych praktyk we wdrażaniu UBI, będących poddanych szczegółowej analizie.

Z najnowszych badań firmy konsultingowej wynika, że mimo, iż na świecie działa już 14 milionów polis komunikacyjnych bazujących na Usage Based Insurance – UBI (stan na marzec 2016), ubezpieczyciele wciąż nie zdają sobie sprawy, jak dane z nich płynące mogą być naprawdę użyteczne zarówno dla nich, jak i dla kierowców. I nadal nie do końca wiedzą, jak poradzić sobie z problemem wykorzystywania danych o stylu jazdy kierowców.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż maszyna o nazwie UBI dawno ruszyła i raczej się nie zatrzyma. Kwestią czasu jest, aż ubezpieczyciele będą wdrażać do swojej oferty tego typu rozwiązania, a rozwój connected cars czy samochodów autonomicznych, tylko to przyspieszy. Poniżej prezentuję 27 największych na świecie programów ubezpieczeniowych opartych o Usage Based Insurance.

Admiral, Allianz, Allstate, American Family, AXA, Generali, Desjardins, Direct Line Group, Discovery Insure, Groupama, Ingenie, Insure the Box (Aioi Nissay Dowa), Intact Insurance, Intesa Sanpaolo Assicura, Liberty Mutual, Mapfre, Metromile, National General, Nationwide, Progressive, Reale Mutua, Sara Assicurazioni, State Farm, The Hartford, UnipolSai, Uniqa, Zuric.

Wśród największych dostawców rozwiązań technologicznych z zakresu UBI, Ptolemus wyróżnia:

Accenture, Cambridge Mobile Telematics, Cognizant, HERE, IBM, IMS, Lexis-Nexis / Wunelli, Octo Telematics, SAS, The Floow, Verisk Analytics and Willis Towers Watson.

Podoba Ci się to, co napisałem? Zostaw mi napiwek 😁
Autor

Jestem niezależnym blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu widzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;)

Zerknij też na to

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę