Seria Formation od Bowers&Wilkins to piękno, jakość i muzyka

Bowers&Wilkins udowadnia, że czasy, kiedy kolumny głośnikowe były brzydkimi pionowymi bryłami, zajmującymi sporo miejsca w salonach już dawno minęły. Ba, B&W pokazuje wręcz, że design, jakość i muzyka może mieć jedno imię. A na imię mu Formation.

Głośnikami Bowersa zachwycałem się już niejedokrotnie. Brytyjczycy jednak nie dają o sobie zapomnieć i właśnie pokazują serię bezprzewodowych głośników, za sprawą których znowu będzie o nich głośno. A każde mieszkanie w nie wyposażone zyska niemal natychmiast kilka punktów więcej. Zarówno w oczach samych właścicieli, jak i gości.

Dla tych, co Bowersa nie znają, przypomnę, że producent znany jest z luksusowych głośników Nautilus, gdzie za parę należy zapłacić nieco ponad 200 000 złotych czy głośników w samochodach marki Volvo. Oczywiście tych lepiej wyspecyfikowanych.

W każdym razie Bowers&Wilkins wypuścił właśnie na rynek serię Formation. Kilka bezprzewodowych głośników, o doskonałej jakości, współpracujących ze sobą w ramach multiroom. Wszystkie głośniki mogą funkcjonować oddzielnie, jednak zapewne to, co mają najlepszego do zaproponowania, osiągniemy podłączając je wszystkie do wspomnianego multiroom.

Dzisiaj wszystko zmierza w kierunku łączności bezprzewodowej. Zatem nie może dziwić fakt, iż B&W również podąża tym torem. To co może cieszyć, to że dzięki tego typu produktom utrata jakości dźwięku nie wchodzi w grę. Z pewnością seria Formation została pomyślana o nieco młodszym użytkowniku, który ceni sobie łączność bezprzewodową, ale nie chce tracić na jakości.

Bowers&Wilkins Formation
fot. Bowers & Wilkins

Poznajcie rodzinę Formation

Nowa seria Formation składa się z 5 elementów, które mogą funkcjonować zarówno oddzielnie, jak i razem, zapewniając idealne bezprzewodowe nagłośnienie dla całego domu. A to między innymi dzięki opatentowanej przez siebie, wydajnej sieci Mesh, stworzonej z myślą o pokryciu całego domu bez negatywnego wpływu na jakość domowej sieci. Ma ona zapewnić perfekcyjny dźwięk i nowy branżowy standard jakości dla transmisji strumieniowej oraz synchronizacji głośników. Co zatem wchodzi w skład serii Formation?

Soundbar Formation Bar

Składa się na niego dziewięć zoptymalizowanych przetworników, zapewniających szeroką scenę dźwiękową, wliczając kanał centralny, dzięki czemu użytkownik z łatwością może poczuć się tak, jakby przebywał w centrum akcji.

Formation Duo

Zestaw bezprzewodowych podstawkowych kolumn głośnikowych z tą samą karbonową kopułką, technologią Tweeter-on-top i przetwornikiem z membraną Continuum, jak w topowych przewodowych kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins.

Formation Wedge

Głośnik bezprzewodowy, któremu unikalna stylistyka nadaje eliptyczny, łukowaty kształt, obejmujący aż 120 stopni. Model ten wypełnia domową przestrzeń prawdziwym, stereofonicznym dźwiękiem high-res.

Subwoofer Formation Bass

Ustawione przeciwstawnie głośniki, potężne wzmacniacze i korekcja Dynamiq EQ zapewniają niesamowitą głębię, przestrzenność i precyzję brzmienia bez zniekształceń.

Formation Audio

Odtwarzacz strumieniowy, w którym opatentowana bezprzewodowa technologia z linii Formation, zamienia każdy tradycyjny system pasywny w wysokiej jakości system strumieniowy, zapewniając najlepszą na świecie jakość dźwięku.
Wszystkie modele z serii Formation wykorzystują łatwy w obsłudze interfejs użytkownika i oczywiście współpracują z dedykowaną aplikacją mobilną.

Bowers&Wilkins

Nowa seria Formation ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Najpierw w USA, a później w Wielkiej Brytanii i innych krajach.

Ceny:

Formation Bar – 1199 dolarów, Formation Bass – 999 dolarów, Formation Wedge – 899 dolarów, Formation Duo – 3 999 dolarów i Formation Audio – 699 dolarów.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to