Shahid, czyli arabski Netflix na pokładzie samolotów Emirates

Kojarzycie Shahid? Ja też nie. Ale sprawdziłem to dla Was i już tłumaczę. To taki Netflix, tyle, że po arabsku. Co więcej, ten Shahid należący do MBC GROUP jest wiodącą arabską platformą streamingową. I związku z tym, treści z niej będzie można oglądać na ekranach znajdujących się w samolotach należących do Emirates.

Linie Emirates to jedne z wiodących, jeśli chodzi o zapewnienie swoim pasażerom samolotowego systemu rozrywki – ice. Niejednokrotnie pisałem już o ich technologicznych rozwiązaniach, dostępnych na pokładach samolotów. Teraz linie poinformowały o rozpoczęciu współpracy z Shahid, wiodącą arabską platformą streamingową.

Od lipca 2022 wszyscy klienci Emirates będą mogli cieszyć się bogatym wyborem ponad 135 godzin materiałów Shahid z 15 programów, które dostępne są również z napisami m.in. w języku angielskim.

Nowo dodane materiały z platformy Shahid uzupełniają obszerną kolekcję treści arabskich, które są już dostępne w Emirates, obejmując ponad 420 kanałów audio oraz 170 filmów i programów telewizyjnych.

Powyższa współpraca pokazuje, jak dużą wartość niosą obecnie za sobą platformy streamingowe, a także fakt, że przynajmniej niektóre linie lotnicze rozumieją, co stanowi wartość dodaną dla pasażerów.

System rozrywki pokładowej Emirates, obejmuje obecnie ponad 5000 kanałów, oferując różnoraką gamę treści w 40 językach. Wszystko, by sprostać potrzebom globalnej bazie klientów. A jak tam nasz rodzimy LOT?

Shahid

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to