Sonos w Polsce będzie miał Amazon Alexa. Musicie jednak znać języki

Sonos poinformował, że jego urządzenia w Polsce będą mogły być sterowane głosowo za pośrednictwem Amazon Alexa. Dzięki temu będzie można jeszcze łatwiej odtwarzać muzykę, ustawiać alarmy, sprawdzać pogodę czy sterować obsługą smart home. Nowa funkcja głosowa zostanie uruchomiona na urządzeniach Sonos w ramach bezpłatnej aktualizacji oprogramowania wiosną tego roku.

Polska znalazła się wśród 27 krajów, które otrzymają dostęp do Amazon Alexa International Version w urządzeniach Sonos. Umożliwi to proste sterowanie głosowe, ale tylko w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Co z tego wynika? Że musicie uczyć się języków, bo dla Amazona Polska to kraj trzeciego świata i pewnie nieprędko się to zmieni. Na szczęście Tutlo i inne szkoły Wam w tym pomogą.

W każdym razie nowe kraje objęte usługą będą miały dostęp do Alexa International Version, zapewniającej słuchaczom proste sterowanie głosowe w wyżej wymienionych językach. Jakie to funkcje? Już wyjaśniam:

Powiedz, co odtwarzać: łatwe sterowanie muzyką i treściami telewizyjnymi za pomocą prostych poleceń głosowych, takich jak: „Alexa, play hip hop music” lub „Alexa, pause the movie”. Co ważne, Alexa Internation Version współpracuje z Amazon Music, Spotify, TuneIn, Netflix i oczywiście Amazon Prime Video.

Zaplanuj swój dzień: planowanie porządku dnia będzie łatwiejsze dzięki ustawieniu minutników, alarmów czy wydarzeń do kalendarza, udostępnianego pozostałym domownikom. Serio, to działa. Wiem to z autopsji. W każdym razie, teraz, to znaczy od wiosny, będzie można to robić, jeśli macie Sonosa w domu. A ponadto da się zrobić listy zakupów czy zapytać o przepis na ulubione danie. O ile chcecie je zrobić. Generalnie możecie się poczuć, jakbyście mieli osobistą asystentkę czy asystenta. To całkiem fajne uczucie.

Połącz swój dom: korzystając z poleceń głosowych do sterowania oświetleniem, inteligentnymi wtyczkami, termostatami czy kamerami można nimi sterować. Szczerze mówiąc, fajnie jest wejść do domu i powiedzieć, żeby zapaliło się światło, zamiast robić to ręcznie.

Sonos Amazon Alexa

Moim zdaniem

Asystenci głosowi to przyszłość. Fajnie, że Sonos to rozumie, umożliwiając dwukierunkową komunikację w swoich głośnikach. Dowodzi to, iż firma wie, jakie są trendy. Fakt, że nie ma sterowania w języku polskim nieco boli, jednak prawda jest taka, że średnio się liczymy w technologicznym świecie i ciężko oczekiwać, by tacy giganci jak Amazon wzięli się za nasz rodzimy język. Druga prawda jest taka, że dzisiaj niektóre dzieci w Polsce mówią już po angielsku lepiej ode mnie. I to akurat mnie cieszy. Bo języków trzeba się uczyć. Chociażby po to, by móc komunikować się z samochodami czy sprzętem technologicznym w domu.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to