Studio F. A. Porsche zaprojektowało monitor dla AOC: U32U1

Jeszcze w tym miesiącu w ofercie marki AOC pojawi się monitor 4K, który jest efektem partnerstwa AOC ze Studio F. A. Porsche. Monitor U32U1 wyróżnia ciekawie wyglądająca i funkcjonalna stopa.

Monitor AOC U32U1 parametry

U32U1 został zbudowany, by cieszyć nie tylko swoim wyglądem, ale też jakością wyświetlanego obrazu. Niby banał, ale znając życie – nie zawsze to idzie ze sobą w parze. W każdym razie tutaj monitor korzysta z 10-bitowej matrycy IPS, która jest w stanie wyświetlić 1,07 mld kolorów przy rozdzielczości 3840 x 2160 px. Takie parametry pozwalają uzyskać wysoką ostrość oraz ładne przejścia kolorów – obecnie standardem jest 16,7 mln kolorów oraz rozdzielczość 1920 x 1080 px. Oprócz tego monitor otrzymał certyfikację VE SA DisplayHDR 600. O co chodzi? Otóż przekłada się to na możliwość wyświetlania wiarygodnie wyglądających kontrastowych scen w filmach i grach.

AOC U32U1

Monitor dla fanów Apple

Jeśli tak samo jak ja, do pracy uznajesz tylko MacBooka, to ten monitor od AOC będzie z nim współpracował. Jak podaje producent, użytkownicy nowszych ultrabooków, ale i MacBooków mają możliwość wygodnego podłączania monitora za pomocą poręcznego złącza USB-C / Thunderbolt 3 bez korzystania z przejściówek.

Ładne to jest

Elementem przyciągającym uwagę w AOC U32U1 jest stopa o nowoczesnym kształcie. Ale skoro wzięli się za nią projektanci ze Studio F. A. Porsche to trudno się dziwić. W końcu kilka perełek na rynek już wypuścili spod swoich rąk. Wracając jednak do stopy AOC, to jest wykonana z metalu, dzięki czemu zapewnia stabilne podparcie dla 32-calowego monitora.

Poza walorami estetycznymi jej konstrukcja pozwala na regulację panelu w szerokim zakresie. Istnieje możliwość zmiany jego nachylenia, obrotu (w tym pivot), wysokości położenia oraz obrotu względem podstawy. Dzięki nietypowemu rozwiązaniu mocowania, szczególnie ciekawie prezentuje się ustawienie portretowe, w którym część tylnego panelu pozostaje w standardowej pozycji.

Oczywiście osoby preferujące użycie własnego uchwytu w standarcie VESA będą mogły z niego skorzystać, bo tylny panel wyposażono w zamaskowane otwory o rozstawie 100 x 100. Ale serio ktoś chciałby to robić?

AOC U32U1

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to