Światłowód Tauron – w Polsce korzysta już z niego 25 tysięcy domów

Tauron jest jedyną grupą energetyczną, która realizuje budowę sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W efekcie światłowód Tauron obejmuje swoim zasięgiem już 126 tysięcy gospodarstw domowych w 900 miejscowościach.

Korzystacie ze światłowodu od Taurona? Ja też nie, ale prezes grupy Tauron – Paweł Szczeszek poinformował, iż ponad 25 tysięcy gospodarstw domowych korzysta już z superszybkiego internetu na ich sieci. Jest możliwe dzięki współpracy z innymi operatorami, których jest już około 60, a 27 z nich aktywnie świadczy usługi na sieci Taurona.

Światłowód TAURON

Realizacja obszarów konkursowych POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) była początkiem działalności Taurona na hurtowym rynku telekomunikacyjnym. Po zakończeniu budowy nastąpił kolejny etap inwestycji – komercyjne dogęszczanie sieci. Ten krok to wyjście naprzeciw oczekiwaniom operatorów korzystających i mieszkańców, którzy są zainteresowani podłączeniem do światłowodu. W efekcie tych działań, usługa obejmuje zasięgiem już ponad 126 000 gospodarstw domowych w blisko 900 miejscowościach.

TAURON jako operator

Tauron nie kojarzy się jeszcze wszystkim jako hurtowy operator telekomunikacyjny. Dlatego jednym z wyzwań w procesie komercjalizacji sieci jest budowanie takiego wizerunku. To nowa gałąź Grupy, w związku z tym spory nacisk kładziony jest na działania informacyjno-promocyjne, ale na rynkach lokalnych.

Podłączając się do światłowodu od Taurona, mieszkańcy zyskują otwarty dostęp do wielu operatorów telekomunikacyjnych, którzy świadczą usługi na tej sieci. Jedno przyłącze od Taurona gwarantuje dostęp do wielu ofert. Ta hurtowa perspektywa uwalnia rynek i zwiększa jego konkurencyjność, niosąc za sobą szereg korzyści dla osób prywatnych. To jednocześnie kolejne wyzwanie komunikacyjne – dlatego podczas budowania świadomości nt. otwartej sieci światłowodowej, niezbędna jest współpraca z operatorami korzystającymi.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to