W Porcie Praskim będzie monitoring

Zastanawiasz się nad kupnem apartamentu w Porcie Praskim? Bez obaw. Będzie tam bezpiecznie. Bosch zadba o instalacje przeciwpowodziowe, przeciwpożarowe czy monitoring wizyjny. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z lepiej zabezpieczonych technologicznie terenów Warszawy i jedno z najbardziej nowoczesnych osiedli.

W najstarszej dzielnicy prawobrzeżnej Warszawy, w pobliżu Starówki i Stadionu Narodowego, powstaje miasto nowej generacji – Port Praski. Mówi się o nim od lat. Na około 40-hektarowym terenie realizowane jest jedno z największych przedsięwzięć architektonicznych w Europie, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Niektórzy nawet twierdzą, że to tam z czasem zostanie przeniesione centrum Warszawy.

Na Port Praski składają się cztery dzielnice – Stara Praga, Doki, City i Park Mediów. Każda z nich będzie pełnić różne funkcje – od mieszkalnej poprzez biurową, aż po rekreacyjną i naukową. Dzielnica Stara Praga to część mieszkalno-usługowa całego kompleksu. Doki to luksusowa część Portu Praskiego, zlokalizowana tuż nad wodą, gdzie powstaną ekskluzywne butiki i restauracje z ogródkami, marina na kilkadziesiąt jachtów oraz bulwary ciągnące się wzdłuż portu. Tuż przy stacji metra Stadion Narodowy powstanie dzielnica City z czterema biurowcami. Z kolei Park Mediów będzie nowoczesnym kompleksem z forum technologicznym, fitness parkiem, centrum edukacji, centrum nowych technologii i centrum konferencyjno-widowiskowym. To tyle w teorii, bo z realizacją jest nieco gorzej. Poszczególne projekty rozwijają się dość wolno, bo napotykają na wiele trudności, ale faktem jest, że ich część jest cały czas budowana. I to tam swoje systemy bezpieczeństwa zainstaluje m.in. Bosch. Ale o tym poniżej.

Na niezwykły charakter przedsięwzięcia duży wpływ ma bliskie sąsiedztwo rzeki. Port Praski powstaje przy dawnych dokach portowych nad Wisłą, a to wymaga zabezpieczenia przeciwpowodziowego, aby możliwa była realizacja całej inwestycji. Zabezpieczenie przeciwpowodziowe będzie chronić przed zalaniem nie tylko Port Praski, ale znaczący teren prawobrzeżnej Warszawy. Pragę Północ od ulicy Ratuszowej, przy której znajduje się ZOO, po część Pragi Południe, aż do Gocławia. To nie jedyna forma ochrony życia i mienia na terenie Portu Praskiego. Zresztą jak słusznie w tym wypadku zauważa Krzysztof Góra z Bosch Security and Safety Systems – “Zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest filarem nowoczesnego miasta”.

Port Praski
Port Praski, fot. Bosch

Miasto dozorowane

Całość inwestycji wyposażona jest w system dozoru wizyjnego. Kamery zainstalowano na elewacjach, przy wejściach do budynków, w ciągach komunikacyjnych, windach oraz garażach. Całość integruje system BVMS (Bosch Video Management System) wizualizowany w rozproszonych stacjach operatorskich. I mimo wielu właśnie stacji operatorskich, system daje możliwość globalnego zarządzania. Wszystko po to, by mieszkańcy czuli się naprawdę bezpiecznie. Tutaj roweru nikt Wam raczej nie stuknie. Możecie nawet trzymać te elektryczne od Scoppera czy BMW.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to