W Texasie Chevrolety można ładować nocą w domu bezpłatnie

Dzięki współpracy General Motors z Reliant Energy, właściciele posiadający elektryczne Chevrolety mogą je naładować w godzinach nocnych bezpłatnie. Niestety dotyczy to jedynie klientów, którzy już korzystają, bądź podpiszą umowę abonamentową z siecią Reliant Energy, operują w stanie Texas.

Fajna ciekawostka z cyklu dobre praktyki EV, pochodzi z USA, a dokładnie ze stanu Texas. Otóż z lokalnym dostawcą energii dogadał się General Motors i stworzył wspólną ofertę dla klientów Reliant Energy, którzy zarazem są właścicielami czy użytkownikami samochodów elektrycznych Chevroletów.

Oferta polega na tym, że właściciele wybranych elektryków z grupy GM, po zarejestrowaniu się w odpowiednim planie taryfowym oferowanym przez Reliant, otrzymają możliwość bezpłatnego ładowania pojazdów w nocy, czyli od 23:00 do 6:00 rano. Oczywiście oferta dotyczy ładowania w domu.

Aby dokonać wyboru planu taryfowego, trzeba najpierw zarejestrować się w programie GM Energy`s Smart Charging Program, a następnie podpisać umowę z operatorem Reliant. Sama rejestracja w programie GM pozwala na szybką weryfikację tego, czy dany użytkownik jest właścicielem, bądź użytkownikiem elektrycznego Chervroleta, co uprawnia go do udziału w ofercie GM i Reliant.

Reliant

Tego typu oferty coraz częściej pojawiają się w Stanach Zjednoczonych i są inicjowane przez producentów samochodów, którzy chcą w ten sposób zachęcić konsumentów do przesiadania się na elektryki. Możliwość bezpłatnego ładowania w domu, a także otrzymania bezpłatnej ładowarki, np. wallboxa przy zakupie nowego samochodu, może być ważnym czynnikiem w podjęciu decyzji zakupowej. Zwłaszcza, że jak wynika z badań, 80 procent ładowań samochodów w ujęciu globalnym, odbywa się w domu. Dla klientów, którzy mają możliwość ładowania w domu, oznacza to, że będą jeździć zupełnie za darmo. Co więcej, General Motors w swoim programie GM Energy`s Smart Charging Program, oferuje też benefity na publiczne stacje ładowania. A zatem – oferta niemal doskonała. Szkoda, że dotyczy jedynie stanu Texas.

Czekam, aż na podobny pomysł wpadną importerzy aut elektrycznych w Polsce. Mogłoby to spowodować znaczny wzrost sprzedaży aut elektrycznych w naszym kraju. Jestem o tym przekonany, bo co jak co, Polacy kochają wszelkiego rodzaju promocje. A jeśli okazałoby się, że mogą ładować samochód w domu, bądź w garażu podziemnym w bloku, zupełnie bezpłatnie, byłby to prawdziwy game-changer.

źródło newsa: The Verge

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to