Jak czyścić słuchawki bluetooth?

Słuchawki bluetooth to dla większości z nas już nie tylko gadżet, ale niezbędny element codziennego życia. Jak smartfon czy smartwatch. Aby jak najdłużej funkcjonowały we właściwy sposób, należy je też regularnie czyścić.

Czyste słuchawki, to nie tylko walory estetyczne świadczące o ich właścicielu, ale także znacznie lepsze brzmienie. Z pewnością niejednokrotnie widzieliście u kogoś tak zabrudzone słuchawki, że aż odrzucało was od samego patrzenia na nie, a co dopiero, by je włożyć do uszu? Dlatego mam dla was kilka tipów przygotowanych przez Teufel, pomocnych w dbaniu o czystość słuchawek bluetooth. Nie tylko tej niemieckiej firmy 😉

jak czyścić słuchawki Teufel

Czyszczenie słuchawek – sposoby

1. Usuwanie kurzu – najlepszą metodą usunięcia kurzu z trudno dostępnych miejsc jest skorzystanie ze sprężonego powietrza, a jeżeli to nie wystarczy, z pomocą może przyjść suszarka z funkcją chłodnego nawiewu, która wydmucha zanieczyszczenia.

2. Czyste ściereczki – przede wszystkim zdecydowanie odradza się zanurzanie słuchawek w wodzie oraz stosowanie substancji chemicznych, które mogą uszkodzić materiał, z jakiego są wykonane. Specjaliści rekomendują użycie suchej, czystej ściereczki, drewnianych wykałaczek lub bawełnianych wacików do oczyszczenia poszczególnych elementów. Dobrą metodą jest również zastosowanie antybakteryjnych chusteczek, które wiele osób w obecnej sytuacji ma ze sobą w podręcznej torbie lub plecaku.

3. Dedykowane wkładki – niektórzy producenci, by ułatwić utrzymanie słuchawek w czystości oferują sprzęt z wymiennymi, nadającymi się do prania wkładkami, m.in. Teufel CAGE. Łatwość pielęgnacji to zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet tego rozwiązania. Po powrocie do domu wystarczy je wrzucić do szybkiego prania, aby następnego dnia były jak nowe.

4. Woda i mydło w ograniczonym zakresie – czyszcząc silikonowe, wymienne elementy można je, po odłączeniu ich od obudowy słuchawek, ostrożnie opłukać ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Trzeba pamiętać, że elektroniki nie można zbliżać do strumienia wody chyba, że obudowa ma odpowiednie certyfikaty wodoszczelności. Warto zwrócić na to uwagę już przy wyborze słuchawek. Niektóre modele, jak np. Teufel Airy TWS charakteryzują się wzmocnioną odpornością na wilgoć i zachlapania. Trwała konstrukcja w połączeniu z wysokiej jakości materiałem jest dodatkowym zabezpieczeniem. Eksperci odradzają intensywne pocieranie lub zeskrobywanie zabrudzeń ostrymi przedmiotami, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia zewnętrznej powłoki sprzętu.

Stosując wyżej wymienione zasady, wasze słuchawki będą działały dłużej i lepiej. No i przy tym nie będzie wyglądać, jak niechluje. Pamiętam, jak kiedyś umówiłem się z dziewczyną, u której zobaczyłem zasyfione airpodsy. Nawet odpowiednia dawka alkoholu, nie pozwoliła mi o tym zapomnieć. Nie bądźcie jak one – dbajcie o swoje słuchawki.

Autor

Podoba Ci się? Udostępnij innym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wiem, że lubisz o nich czytać

Elon Musk proponuje Teslę Monice Lewinsky

Monica Lewinsky napisała wczoraj na Twitterze, że nie może zdecydować się, który samochód wybrać: Teslę czy Subaru. Natychmiast zareagował Elon Musk.

50 Cent nie mógł sprzedać swojego Rolls Royce`a

50 Cent pożalił się na Instagramie, że nie mógł sprzedać swojego Rolls Royce`a. Snopp Dogg komentuje zdjęcie kolegi po fachu.

21 Savage pokazał swoje łóżko gamingowe za 100 000$

Raperzy w USA coraz częściej pokazują technologie. 21 Savage sprawił sobie zakup umożliwiający oddawanie się grom video. Zobaczcie jego łóżko

Cleo będzie miała Smart Home

Piosenkarka przed świętami pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie, że kontroluje postępy prac w swoim mieszkaniu. Jak wynika z opisu Cleo, nie zabraknie tam elementów inteligentnego domu.

Najnowsze na blogu

Dzisiaj każdy CEO, CTO, COO, CMO czy CxO powinien mieć swojego copywritera

W dobie "social selling" i coraz silniejszej pozycji marek osobistych, zwłaszcza w biznesie i na LinkedIn, każdy, kto w branży technologicznej chce coś osiągnąć, powinien korzystać z usług profesjonalnego copywritera.

Elon Musk proponuje Teslę Monice Lewinsky

Monica Lewinsky napisała wczoraj na Twitterze, że nie może zdecydować się, który samochód wybrać: Teslę czy Subaru. Natychmiast zareagował Elon Musk.

Volvo chce sprzedawać auta online

Pandemia koronawirusa pokazała, że niemal wszystko można sprzedawać w sieci. Niemożliwe stało się możliwe. Również w branży motoryzacyjnej. A sprzedaż samochodów poprzez internet, to przede wszystkim mniejsze koszty utrzymania salonów samochodowych, ludzi i dystrybucji. Nic więc dziwnego, że Volvo chce, by do 2025 roku połowa jego globalnej sprzedaży odbywała się online.