324 miliony użytkowników Cisco Webex w marcu

Pandemia koronawirusa to wzmożone wykorzystanie komunikatorów i różnego rodzaju narzędzi do współpracy. Jednym z takich jest Cisco Webex, za pomocą którego w marcu odbyło się 73 miliony spotkań.

Nie wszyscy korzystają z Zoom czy Microsoft Teams. Powody do zadowolenia ma też Cisco, którego rozwiązania Cisco Webex w samym marcu użyło aż 324 miliony użytkowników, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w styczniu. Oznacza to liczbę ponad 240 tysięcy dziennie, a to przekłada się na 4,2 miliona spotkań na dobę.

Siri Srinivasan, dyrektor generalny Cisco Collaboration podkreśla, że zwiększone zainteresowanie jest oczywiście wśród klientów korporacyjnych, ale także wykorzystywane jest do nauki zdalnej czy telemedycyny. A telemedycyna wkroczyła właśnie w największy okres rozwoju, jaki dotychczas mogliśmy zaobserwować. Dzisiaj niemal wszystkie placówki medyczne oferują telekonsultacje. Nie wszystkie jednak korzystają w tym celu z dedykowanych narzędzi czy specjalnie dla nich przygotowanych rozwiązań (serwisów, aplikacji z obsługą wideorozmów).

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to