Chińczycy znowu kupują samochody

Volvo prezentuje ciekawe statystyki. Wynika z nich, że po bardzo słabym lutym, w marcu sytuacja pod względem sprzedaży zaczęła się poprawiać. Różnica pomiędzy marcem 2019 a 2020 wyniosła tylko -16,5%.

Rynek chiński dla wielu producentów jest kluczowy. Podobnie jest również w branży motoryzacyjnej, między innymi dlatego Volvo odwołuje się do wyników sprzedaży w tym kraju. I o ile luty pod tym względem był wręcz tragiczny – spadek o 81,5% w stosunku do lutego 2019, to w marcu różnica stopniała do 16,5%.

Można z tego wnioskować, że sytuacja zaczęła się poprawiać i Chińczycy wracają do normalności, chociaż patrząc na to z drugiej strony, media podają, że koronoawirus wraca do Chin. Zatem może się okazać, że euforia Volvo może okazać się przedwczesna i kryzys potrwa dłużej, niż sądzimy. Oby nie.

A co w ogóle kupują Chińczycy jeśli chodzi o markę ze szwedzkimi korzeniami? Przede wszystkim to, co reszta świata, czyli SUVy. Numer jeden to XC60, później mały XC40 i na końcu XC90. Ich sprzedaż stanowi niemal 70% całej gamy modelowej. Tak czy inaczej ponad 20 000 aut w Chinach się sprzedało. W tym samym czasie w Europie i USA, gdzie epidemia dotarła dopiero w marcu, sprzedaż wyniosła odpowiednio 70 510 i 19 485.

Mimo wzrostu w Chinach w marcu, ja bym patrzył ostrożnie na Q2 2020. Zwłaszcza w Europie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to