Chińczycy znowu kupują samochody

Volvo prezentuje ciekawe statystyki. Wynika z nich, że po bardzo słabym lutym, w marcu sytuacja pod względem sprzedaży zaczęła się poprawiać. Różnica pomiędzy marcem 2019 a 2020 wyniosła tylko -16,5%.

Rynek chiński dla wielu producentów jest kluczowy. Podobnie jest również w branży motoryzacyjnej, między innymi dlatego Volvo odwołuje się do wyników sprzedaży w tym kraju. I o ile luty pod tym względem był wręcz tragiczny – spadek o 81,5% w stosunku do lutego 2019, to w marcu różnica stopniała do 16,5%.

Można z tego wnioskować, że sytuacja zaczęła się poprawiać i Chińczycy wracają do normalności, chociaż patrząc na to z drugiej strony, media podają, że koronoawirus wraca do Chin. Zatem może się okazać, że euforia Volvo może okazać się przedwczesna i kryzys potrwa dłużej, niż sądzimy. Oby nie.

A co w ogóle kupują Chińczycy jeśli chodzi o markę ze szwedzkimi korzeniami? Przede wszystkim to, co reszta świata, czyli SUVy. Numer jeden to XC60, później mały XC40 i na końcu XC90. Ich sprzedaż stanowi niemal 70% całej gamy modelowej. Tak czy inaczej ponad 20 000 aut w Chinach się sprzedało. W tym samym czasie w Europie i USA, gdzie epidemia dotarła dopiero w marcu, sprzedaż wyniosła odpowiednio 70 510 i 19 485.

Mimo wzrostu w Chinach w marcu, ja bym patrzył ostrożnie na Q2 2020. Zwłaszcza w Europie.

Podoba Ci się to, co napisałem? Udostępnij innym, ślicznie proszę :)

Autor

Jestem niezależnym blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. #żyjinteligentnie

Jak przystało na zapatrzonego w siebie blogera technologicznego, mam też profil na insta. To nic, że prawie nikt go nie obserwuje, ważne, że mam swoją własną wall of fame, która z czasem przerodzi się w wall of internet of things

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę