A czy Ty kupisz inteligentny wideodzwonek od Netatmo? Oto 9 powodów, dlaczego powinieneś

W dobie Internet of Things chcemy wiedzieć wszystko. Również to, kto stoi przed naszymi drzwiami. Bo pamiętaj – będąc we własnym domu, to Ty decydujesz, komu otwierać, a komu nie. Inteligentny wideodzwonek od Netatmo, to taki inteligentny wizjer na miarę 2020!

Wpuścić czy nie wpuścić? – Oto jest pytanie. Ile razy zdarzyło Ci się, że ktoś dzwonił domofonem, a Ty nie wiedziałeś, kto to? I wcale to nie musiało być AT o 6 rano, bo oni wchodzą bez pytania. Chociaż taka wiedza też niektórym by się przydała. Ale nie kroczmy tą drogą.

W każdym razie dzięki inteligentnemu wideodzwonkowi Netatmo użytkownik wie, kto stoi pod drzwiami jego domu, nawet pod swoją nieobecność. Czemu? Bo nie ma dżemu 😉 A tak serio, bo zadzwonienie do drzwi uruchamia połączenie wideo ze smartfonem właściciela mieszkania, a ten może zdecydować, czy chce rozpocząć rozmowę w danym momencie. I co ważne – do przeprowadzenia wideorozmowy nie ma konieczności przebywania w domu, gdyż wystarczy połączenie z internetem. To nie jedyna jego zaleta.

Oto 9 powodów, dlaczego powinieneś rozważyć zakup inteligentnego dzwonka

1. Kurier przyniósł paczkę pod Twoją nieobecność

O ile na nowych osiedlach w dużych miastach, kurierzy coraz częściej zostawiają paczki na ochronie, to nie wszędzie jest to możliwe. Inteligentny dzwonek, to idealny sposób na to, by poinstruować kuriera, gdzie ma bezpiecznie zostawić dostarczaną przesyłkę.

wideodzwonek Netatmo

2. Ochrona przed złodziejami

Ostrożności i ochrony nigdy dość. I mimo, że zabezpieczeń oferowanych w ramach rozwiązań z zakresu smart home jest na rynku coraz więcej, to wciąż większość z Polaków z nich nie korzysta. Czas najwyższy zacząć. Być może wideodzwonek Netatmo będzie Waszym początkiem przygody z inteligentnym domem, chociaż ja preferuję nazwę domem technologicznym. W każdym razie wideodzwonek Netatmo informuje użytkowników o podejrzanych ruchach w pobliżu posesji. Jest na tyle dobrze oprogramowany, że potrafi odróżnić aktywność będącą wynikiem działania człowieka od nieszkodliwego ruchu. W przypadku wykrycia intruza, użytkownik otrzymuje powiadomienie „wykryto osobę”, a wideodzwonek może rozpocząć nagrywanie wydarzenia. W zależności od ustawień, nagranie zapisuje się lokalnie na karcie SD albo w chmurze. Z kolei wbudowany mikrofon i głośnik umożliwia właścicielowi rozpoczęcie rozmowy z osobą przebywającą na terenie jego posesji, co może być wystarczającą czynnością, by zniechęcić włamywacza do jego dalszych działań. Nie wiem czy to zadziała, ale w sumie to nie jest całkiem zły pomysł. Taki w stylu Kevina, który został sam w domu.

wideodzwonek Netatmo

3. Spersonalizowane powiadomienia

Aplikacja pozwala na dostosowywanie rodzajów alertów i opcji nagrywania zgodnie z preferencjami. To użytkownik decyduje czy urządzenie ma wysyłać powiadomienie i nagrywać wideo w razie wykrycia osób. Dzięki funkcji strefy alarmowania (Alert-Zones) możliwe jest zawężanie obszaru monitorowania. Użytkownik wybiera czy ma być to przestrzeń wokół domu, bramy garażowej czy samych drzwi. Inteligentny wideodzwonek Netatmo wyśle powiadomienie, jeśli w określonej strefie zostanie wykryta nowa osoba lub niezidentyfikowany ruch.

wideodzwonek netatmo

4. Brak opłat abonamentowych

Dzisiaj wszyscy wszystko chcą sprzedawać w subskrypcji. Dostawcy smart home również. W przypadku inteligentnego wideodzwonka Netatmo jest inaczej. Wszystkie jego funkcje dostępne są bezpłatnie. Historia połączeń odbieranych przez wideodzwonek i nagrania wideo zapisywane są lokalnie na wewnętrznej karcie microSD.

wideodzwonek Netatmo

5. Plug and play, czyli łatwa instalacja zastępująca istniejący dzwonek do drzwi

Użytkownik może samodzielnie zainstalować inteligentny wideodzwonek Netatmo. W tym celu wystarczy zastąpić istniejący tradycyjny dzwonek do drzwi urządzeniem od Netatmo. Wideodzwonek działa przy napięciach wejściowych 8-24 i 230 woltów. Do potwierdzenia zgodności posiadanej instalacji elektrycznej służy narzędzie dostępne na stronie internetowej producenta.

Wideodzwonek Netatmo

Następnym krokiem w procesie instalacji jest połączenie urządzenia z domową siecią WiFi oraz aplikacją Netatmo Security. Od tej pory domownicy mogą korzystać ze wszystkich funkcji Wideodzwonka.

6. Wysoka jakość obrazu w dzień i w nocy

Inteligentny wideodzwonek wyposażony jest w kamerę 1080p Full HD z obiektywem szerokokątnym 140 stopni, zapewniającym 140 stopni, zapewniającym optymalną jakość wideo.

Funkcja HDR kamery tłumi nagłe zmiany oświetlenia i przekazuje użytkownikowi wyraźny obraz tego, co dzieje się przed domem. Dzięki temu można wyraźnie zobaczyć twarz przychodzących do domu osób, niezależnie od warunków oświetleniowych. Wykorzystanie podczerwieni zapewnia także wyraźny obraz nocą.

7. Kompatybilność z Apple HomeKit

Inteligentny wideodzwonek Netatmo jest kompatybilny ze środowiskiem Apple HomeKit. To dobra informacja dla wszystkich tych, którzy podobnie jak ja są mocno „apple addicted”. Dzięki tej funkcjonalności można tworzyć niestandardowe scenariusze i własne połączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Na przykład po wykryciu intruza przez inteligentny wideodzwonek, automatycznie włączą się zewnętrzne światła domu, kolejnym elementem układanki może być dźwięk, bądź wysłanie alarmu. Ale to już nieco wyższa szkoła jazdy i zabawa dla tych, którzy trochę urządzeń spod znaku smart home mają w swoim domu. I to co już szalenie popularne zwłaszcza w USA – komendy głosowe. Dzięki HomeKit użytkownik może uzyskać dostęp do podglądu aktualnego obrazu z kamery za pomocą komend głosowych wypowiadanych do Siri. Co prawda, obecnie niestety po angielsku, ale wiele wskazuje na to, że już być może niebawem będziemy mogli przemówić do Siri po polsku.

8. Odporność na trudne warunki pogodowe

Po pierwsze wygląda całkiem ładnie, a po drugie innowacyjna nanopowłoka i certyfikat IP44 sprawiają, że wideodzwonek Netatmo jest całkowicie wodoodporny i doskonale znosi wszelkie warunki pogodowe – deszcz, śnieg, wilgoć – a także kurz i zanieczyszczenia.

Wideodzwonek Netatmo

9. Zaskocz znajomych i bądź dla nich trendsetterem

Kiedyś przed zakupem czegokolwiek ludzie radzili się rodziny czy znajomych. Dzisiaj często szukają opinii w sieci. Ale jeszcze częściej polegają na tym, co ich znajomi publikują w sieci. Jakich produktów używają, jakie krytykują, a jakie zachwalają. Zjawisko zwane microinfluenceringiem zaczyna przybierać na znaczeniu i liczy się nawet bardziej niż wielomilionowe zasięgi, bo tam wszyscy wiedzą, że posty są sponsorowane. A teraz uwaga! Ekspertem modowym czy kulinarnym może zostać niemal każdy. Ale produkty premium tech, to zupełnie inna bajka kaloszy. Po pierwsze trzeba się na nich znać, a po drugie musi być na nie stać. Dlatego jeśli spełniasz oba powyższe warunki, publikuj na swoich kontach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Instagram, TikTok itd.) opinie na temat zakupionych przez siebie urządzeń. Co więcej – dziel się także tym, co chciałbyś zakupić. Dzięki temu wśród swoich znajomych zyskasz miano eksperta, bądź osoby, którą warto obserwować, bo jej profil niesie odpowiednią wartość. W tym wypadku wartość z działki smart home.

wideodzwonek Netatmo

Inteligentny wideodzwonek Netatmo cena

Inteligentny wideodzwonek Netamo powinien już być dostępny w sprzedaży. Poszukajcie w sklepach Komputronik, Salonach Denona w cenie 1399,99 zł. Drogo? No trochę. Ale jeśli tak uważacie, to przeczytajcie uważnie jeszcze raz 9 powyższych punktów i z pewnością zupełnie inaczej podejdziecie do tej ceny. Przynajmniej mam taką nadzieję. Ja bym kupił. Ale ja to bym też poleciał z Muskiem w kosmos i zabrał tam sex lalkę ze sztuczną inteligencją. Więc mną się nie sugerujcie. Przynajmniej nie w stu procentach.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to