Baller – co to znaczy?

W dobie mediów społecznościowych, cały czas zmieniającej się popkulturze i coraz większemu kultowi pieniądza, całkiem nowego znaczenia nabierają utarte dotąd zwroty. Tłumaczymy jeden z nich – baller.

Baller występuje w hashtagach na Instagramie, ale także w opisach profili na przykład na Tinderze. Dla wielu osób, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, słowo to oddaje więcej, niż kilkuzdaniowy opis.

Baller znaczenie

Baller to inaczej koszykarz. Ale jak się pewnie domyślacie, nie o to tłumaczenie tutaj chodzi. Innym znaczeniem słowa „baller”, wywodzącym się z amerykańskiego slangu, jest osoba, która odniosła sukces i prowadzi życie pełne przepychu. A zatem zdjęcia na tle luksusowych samochodów, w drogich resortach czy w odzieży marek uznawanych za premium – jak najbardziej oddają znaczenie tego słowa.

W Polsce jeszcze się nie przyjęło. Kwestia czasu.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to