Bosch BASF Smart Farming zadba o inteligentne rolnictwo

Bosch i BASF Digital Farming utworzyli spółkę joint venture 50/50 w celu wprowadzania wspólnych rozwiązań z zakresu inteligentnego rolnictwa. Nowa spółka została zarejestrowana pod nazwą Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH.

Spółka w pierwszym etapie ma zająć się przede wszystkim dystrybucją rozwiązania Smart Spraying, opracowywanym i testowanym przez Bosch i BASF w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie.

Smart Spraying co to?

Rozwiązanie Smart Spraying oferuje automatyczną identyfikację i zwalczanie chwastów przedwschodowych i powschodowych przez całą dobę. Połączenie zaawansowanej technologii czujników kamerowych i oprogramowania firmy Bosch z inteligencją agronomiczną xarvio umożliwia systemowi Smart Spraying błyskawiczne i precyzyjne wykrywanie chwastów w rzędach upraw i punktowe stosowanie herbicydów tylko tam, gdzie jest to konieczne.

Bosch BASF Smart Farming
fot. Bosch

Unikalna konfiguracja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie herbicydów, a testy wykazały, że możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 70%. Możliwe są również większe oszczędności, przy czym zmienność zależy od panujących warunków i zagęszczenia chwastów na poszczególnych polach.

Bosch BASF Smart Farming planuje wdrożenie rozwiązania Smart Spraying w pierwszych lokalizacjach do końca bieżącego roku.

Autor

Podoba Ci się? Udostępnij innym

Mam nadzieję, że podobał Ci się mój tekst, pomógł albo zainspirował. Trochę krótsze treści związane z tech będą też pojawiały się na moim instagramie w formie insightów. Wbijaj na niego i dodaj mnie do obserwowanych, deal?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź najnowszy odcinek Naładowani TV - omówienie wydarzeń ze świata elektromobilności

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę