Bosch BASF Smart Farming zadba o inteligentne rolnictwo

Bosch i BASF Digital Farming utworzyli spółkę joint venture 50/50 w celu wprowadzania wspólnych rozwiązań z zakresu inteligentnego rolnictwa. Nowa spółka została zarejestrowana pod nazwą Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH.

Spółka w pierwszym etapie ma zająć się przede wszystkim dystrybucją rozwiązania Smart Spraying, opracowywanym i testowanym przez Bosch i BASF w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie.

Smart Spraying co to?

Rozwiązanie Smart Spraying oferuje automatyczną identyfikację i zwalczanie chwastów przedwschodowych i powschodowych przez całą dobę. Połączenie zaawansowanej technologii czujników kamerowych i oprogramowania firmy Bosch z inteligencją agronomiczną xarvio umożliwia systemowi Smart Spraying błyskawiczne i precyzyjne wykrywanie chwastów w rzędach upraw i punktowe stosowanie herbicydów tylko tam, gdzie jest to konieczne.

Bosch BASF Smart Farming
fot. Bosch

Unikalna konfiguracja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie herbicydów, a testy wykazały, że możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 70%. Możliwe są również większe oszczędności, przy czym zmienność zależy od panujących warunków i zagęszczenia chwastów na poszczególnych polach.

Bosch BASF Smart Farming planuje wdrożenie rozwiązania Smart Spraying w pierwszych lokalizacjach do końca bieżącego roku.

Podoba Ci się to, co napisałem? Udostępnij innym, ślicznie proszę :)

Autor

Jestem niezależnym blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo zrobiłem sobie bloga, który jako typ skręcony technologicznie - sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu widzenia na tech. #żyjinteligentnie

Zerknij też na to

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę