Elektryczna karetka Ford E-Transit dla Czerwonego Krzyża

Elektryczny Ford E-transit trafił do floty Bawarskiego Czerwonego Krzyża i będzie jeździł jako elektryczna karetka. Jest to pierwszy elektryczny ambulans w historii, z którego będzie korzystać ta jednostka.

Elektryczna karetka – czy to ma sens? Bawarski Czerwony Krzyż chce się przekonać, że tak. Przez najbliższe dwa będzie trwał pilotaż, w ramach którego Ford E-Transit będzie wykorzystywany w bawarskich okręgach Rhön-Grabfeld i Erlangen-Höchstadt. Skoro elektryczne busy doskonale sprawdzają się w dostawach ostatniej mili w firmach kurierskich, tym bardziej mogą to zrobić jako elektryczny ambulans. Czas jednak pokaże.

W każdym razie projekt ten ma wyznaczyć przyszłe kierunki rozwoju dla służb ratowniczych tego regionu tak, aby jednostki były nie tylko skuteczne, ale również ekonomiczne oraz innowacyjne. Ratownictwo i transport medyczny to bardzo szczególne obszary, które wiążą się ze specjalnymi wymaganiami i wymogami. Zdobyte w ten sposób doświadczenie ma zostać wykorzystane w dalszym rozwoju koncepcji pojazdów elektrycznych w bawarskich służbach ratowniczych.

elektryczna karetka
Ford E-Transit jako elektryczna karetka, fot. Ford

Przekształcenia E-Transita w nowoczesny ambulans podjęła się firma Indusauto z Walencji, instalując zaawansowany sprzęt medyczny w jego wnętrzu. Dzięki silnikowi elektrycznemu zapewnia płynniejszą i cichszą podróż, co jest korzystne przy transporcie pacjentów.

Elektryczne karetki w Londynie

Ford E-Transit sprawdza się jako elektryczna karetka w wielu europejskich krajach. Wykorzystywany jest na przykład w londyńskim pogotowiu ratunkowym. Co ciekawe, tak elektryfikacja floty rozpoczęła się od zakupu 42 elektrycznych Fordów Mustang Mach-E, które stały się pojazdami szybkiego reagowania.

elektryczna karetka
Elektryczna karetka w Londynie, Ford E-Transit, fot. Ford

Pojawienie się elektrycznej karetki w Londynie to część strategii przejścia na pojazdy zeroemisyjne w tych służbach, a zakup pełnowymiarowego ambulansu wynika z pozytywnych testów programu pilotażowego, w którym brały udział Mustangi Mach-E.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to