Emirates wyda 16 miliardów dolarów na zakup 50 samolotów A350-900 XWB

Tak się kaszle proszę Państwa. Podczas, gdy do polskiego LOTu z mozołem zlatują kolejne z 17 zamówionych Boeingów 787, Emirates zamawia sobie lekką ręką 50 Airbusów A350-900 XWB. To nie tak, że chciałbym porównywać LOT do Emirates, ale warto mieć punkt odniesienia, by wiedzieć, na jakiej pozycji jesteśmy.

W każdym razie podczas Dubai Airshow 2019, Emirates dokonały spektakularnego zamówienia na 50 samolotów A350-900 XWB o łącznej wartości 16 miliardów dolarów. Dostawy napędzanych silnikami Rolls Royce Trent XWB samolotów A350 XWB mają rozpocząć się w maju 2023 i potrwać do 2028 roku. Czyli gdzieś po 10 samolotów na rok.

A350 dołączą do floty, w skład której wchodzą Airbusy A380 i Boeingi 777. Mają latać na długich trasach o czasie przelotu do 15 godzin z Dubaju. Przewoźnik zamierza wyposażyć je w najnowsze produkty i oferować różne konfiguracje kabin, w tym klasę Premium Economy. A skoro o kabinach w Emirates mowa, to zerknijcie tutaj.

Emirates

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to