Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu zwiększania cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Podpisanie porozumienia dla Ericssona jest szczególnie istotne w kontekście 5G, którego Szwedzi są jednym z dostawców. Wiążą z tą technologią olbrzymie nadzieje, zwłaszcza w naszym kraju. Pewnie gdzieś tam na górze liczą już te miliony euro. Jak twierdzi Martin Mellor, szef Ericssona w Polsce – firma wykorzysta swoje kompetencje i umiejętności, aby wesprzeć edukację w obszarze cyberbezpieczeństwa, co przyczyni się do bardziej efektywnego wprowadzania sieci 5G w Polsce.

Ericsson zapewnia, że stosuje zintegrowany system bezpieczeństwa już w fazie projektowania i wdrażania sieci dla swoich klientów. Oznacza to, że firma zapewnia bezpieczeństwo cyfrowe od pierwszego etapu swoich prac. Zintegrowany system bezpieczeństwa jest najbardziej odpowiedni w przypadku krytycznych wdrożeń sieci na dużą skalę i gwarantuje bezpieczną komunikację miliardom użytkowników.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to