EV Fleet w programie akceleracyjnym Chmury Krajowej i Google Cloud

Polski start-up EV Fleet znalazł się w pierwszej, pilotażowej grupie programu akceleracyjnego „Let`s get (c)loud” organizowanego przez Chmurę Krajową i Google Cloud. Oznacza to, że rozbudowa własnej platformy IoT EV Fleet będzie realizowana w oparciu o Google Cloud.

EV Fleet to start-up, który oferuje wyspecjalizowane rozwiązania z zakresu zarządzania flotami użytkowych pojazdów elektrycznych, dedykowanych dla obszarów miejskich. Przede wszystkim chodzi o miasta i aglomeracje. Czyli wszędzie tam, gdzie dostawy towarów tzw. ostatniej mili można zrealizować nie tylko za pośrednictwem dużych aut dostawczych, lecz przede wszystkim za pomocą pojazdów elektrycznych.

I to właśnie z myślą o pojazdach elektrycznych specjalizujących się w transporcie towarów w mieście, startup buduje specjalną platformę IoT, umożliwiającą zarządzanie nie tylko samym elektrycznym pojazdem, lecz realizowanymi przesyłkami. Umożliwi ona śledzenie, ale także optymalizację całego łańcucha dostaw ostatniej mili, który jak twierdzi Daniel Węgrzynek – prezes EV Fleet, w przyszłości może być realizowany w modelu współdzielonym. Właśnie po to powstaje platforma EV Cloud Platform, mająca na celu zapewnienie obsługi tego procesu.

Aby to jednak mogło się odbyć, potrzebne są do tego zasoby chmurowe. Tu z pomocą przyszedł program akceleracyjny „Let`s get (c)loud”, organizowany przez Chmurę Krajową i Google Cloud. Startup EV Fleet został zakwalifikowany do pierwszej, pilotażowej grupy programu, dzięki czemu będzie mógł korzystać z zasobów Google Cloud. Pomoże to szybciej skalować powstające usługi, a także szybciej i przede wszystkim taniej wdrażać kolejne PoC (Proof of Concept).

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to