FIBOT od Fibaro, czyli steruj domem za pomocą Facebook Messenger

Poznańskie Fibaro to ewidentnie lider jeżeli chodzi o rozwiązania Smart Home. Potwierdzeniem tego faktu jest funkcjonalność, która została udostępniona jeszcze w zeszłym roku. Funkcjonalność FIBOT, za pomocą której można sterować domem za pośrednictwem aplikacji Facebook Messenger.

Dzisiaj życie rozgrywa się w komunikatorach. Wiedzą o tym nie tylko ich użytkownicy, ale także producenci m.in. smart home. W zeszłym roku na całym świecie z Facebook Messengera korzystało już ok. miliard trzystu milionów użytkowników. I to w ujęciu miesięcznym. Nie dziwi zatem fakt, że polskie Fibaro, które ma aspiracje, by być ważnym graczem smart home na arenie międzynarodowej, postanowiło umożliwić komunikację tym kanałem.

Porozmawiaj z domem na messengerze

Ale, że jaką komunikację? – mógłbyś zapytać. Otóż dzięki FIBARO Smart Home Bot można sterować domem (oczywiście wyposażonym w system od Fibaro) z poziomu komunikatora od Marka Zuckerberga. Co to daje? Jedną aplikację w smartfonie mniej. Bo zapalić czy zgasić światło, można pisząc odpowiednią wiadomość.

Co trzeba zrobić, żeby sterować domem za pomocą Facebook Messengera?

Developerzy z Fibaro postarali się o to, by maksymalnie uprościć proces komunikacji. Dlatego potrzebna jest jedynie centrala Home Center 2 lub Home Centre Lite, konto FIBARO ID i oczywiście założony profil na Facebook Messenger. Rozwiązanie funkcjonuje dzięki udostępnianym przez Facebooka mechanizmach działania specjalnych botów, opartych o sztuczną inteligencję i zaawansowane NLP (Natual Language Processing). Dzięki temu rozmowa z mieszkaniem nie będzie się w zasadzie niczym różnić od tej ze znajomym.

“Czy światło w łazience jest wyłączone? Jaka jest temperatura? Włącz ogrzewanie.”

W odpowiedzi nasz dom odeśle informacje, o jakie pytamy lub potwierdzi, że zadanie wyznaczone za pośrednictwem Messengera, zostało wykonane.

Bo ładny dom to inteligentny dom

FIBOT Fibaro
fot. Fibaro

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to