Odwiedzasz Los Angeles lub San Francisco? Skorzystaj z Porsche Host

Jeśli wybrałeś się z wizytą służbową, bądź prywatną do Los Angeles lub San Francisco i masz dość już korzystania z sieciowych wypożyczalni samochodów, a przy tym lubisz sharing economy, to Porsche wraz z amerykańskim Turo ma coś dla Ciebie. To Porsche Host Program, w ramach którego możesz wynająć modele, m.in. takie jak 911, Cayenne czy Macan.

Są ludzie, którym poruszanie się samochodem klasy średniej uwłacza. Są też tacy, którzy nigdy nie wsiądą do czegoś takiego jak Toyota czy Honda. Niezależnie od miejsca, w którym się znaleźli. I są też tacy, którzy zwłaszcza na wyjeździe chcą sobie coś dodać. To właśnie z myślą o jednych i o drugich powstał Porsche Host Program. O czym mowa? O wynajmie samochodów od prywatnych osób. W formule peer to peer.

Innymi słowy, właściciele w tym wypadku aut marki Porsche, wystawiają możliwość ich wynajęcia w platformie Turo. W USA to całkiem popularna formuła, z której można korzystać już w wielu amerykańskich miastach. W Polsce póki co się nie przyjęła. No, ale w Polsce mamy inne podejście do poczucia własności. Jeszcze.

Porsche Host

W każdym razie Porsche wraz z Turo celuje głównie w młodych Amerykanów, którzy polubili Ubera czy Airbnb, ale chcą lepszej jakości. Jakości, za którą bez problemu są w stanie zapłacić, bo tydzień z 911 to koszt niecałych 3 000 dolarów. Za tą cenę wybrane auto zostanie podstawione wynajmującemu w ciągu maksymalnie dwóch godzin.

Porsche nie jest jedynym europejskim producentem samochodów mocno zainteresowanym amerykańskim rynkiem wynajmu samochodów. Pisałem już o ReachNow od BMW, które również w zeszłym roku postanowiło podbić Seattle. Jak widać, o portfele Amerykanów skłonnych je otwierać na sharing mobility walczą motoryzacyjni giganci z Niemiec.

Podoba Ci się to, co napisałem? Udostępnij innym, ślicznie proszę 🙂

Autor

Jestem blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. #żyjinteligentnie

Mam nadzieję, że podobał Ci się mój tekst, pomógł albo zainspirował. Jak przystało na blogera technologicznego, mam też swój profil na insta czy twitterze. Dodaj mnie do obserwowanych - zawsze cieszę się z nowych obserwujących 😉 Tam też piszę o technologiach, ale krócej ✌️

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę