Odwiedzasz Los Angeles lub San Francisco? Skorzystaj z Porsche Host

Jeśli wybrałeś się z wizytą służbową, bądź prywatną do Los Angeles lub San Francisco i masz dość już korzystania z sieciowych wypożyczalni samochodów, a przy tym lubisz sharing economy, to Porsche wraz z amerykańskim Turo ma coś dla Ciebie. To Porsche Host Program, w ramach którego możesz wynająć modele, m.in. takie jak 911, Cayenne czy Macan.

Są ludzie, którym poruszanie się samochodem klasy średniej uwłacza. Są też tacy, którzy nigdy nie wsiądą do czegoś takiego jak Toyota czy Honda. Niezależnie od miejsca, w którym się znaleźli. I są też tacy, którzy zwłaszcza na wyjeździe chcą sobie coś dodać. To właśnie z myślą o jednych i o drugich powstał Porsche Host Program. O czym mowa? O wynajmie samochodów od prywatnych osób. W formule peer to peer.

Innymi słowy, właściciele w tym wypadku aut marki Porsche, wystawiają możliwość ich wynajęcia w platformie Turo. W USA to całkiem popularna formuła, z której można korzystać już w wielu amerykańskich miastach. W Polsce póki co się nie przyjęła. No, ale w Polsce mamy inne podejście do poczucia własności. Jeszcze.

Porsche Host

W każdym razie Porsche wraz z Turo celuje głównie w młodych Amerykanów, którzy polubili Ubera czy Airbnb, ale chcą lepszej jakości. Jakości, za którą bez problemu są w stanie zapłacić, bo tydzień z 911 to koszt niecałych 3 000 dolarów. Za tą cenę wybrane auto zostanie podstawione wynajmującemu w ciągu maksymalnie dwóch godzin.

Porsche nie jest jedynym europejskim producentem samochodów mocno zainteresowanym amerykańskim rynkiem wynajmu samochodów. Pisałem już o ReachNow od BMW, które również w zeszłym roku postanowiło podbić Seattle. Jak widać, o portfele Amerykanów skłonnych je otwierać na sharing mobility walczą motoryzacyjni giganci z Niemiec.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to