Ile samochodów w czerwcu Volvo sprzedało w Polsce?

Pandemia dała w kość wszystkim. I mimo, że jej końca nie widać, to zachowania konsumenckie powoli wracają do normy znanej jeszcze z pierwszych dwóch miesięcy 2020. Zauważyła to branża motoryzacyjna. Volvo ujawnia wyniki.

Globalna sprzedaż Volvo w czerwcu 2020 jest ewidentnie powiązana z intensywnością występowania COVID-19. I tak na przykład w USA i Chinach była lepsza niż przed rokiem, za to w Europie niższa o 6,5%. Ale to i tak wynik o niebo lepszy niż w kwietniu czy maju. Globalny wynik zamknął czerwiec na poziomie 61 483 sprzedanych aut, z czego 10 385 wygenerowało USA, a Chiny były o pięć tysięcy lepsze (15 105 sprzedanych samochodów).

Europa ważna dla Volvo

Mimo pandemii w Europie, to ten region wciąż jest istotny dla Volvo. To właśnie w Europie w czerwcu zostało sprzedanych 28 277 samochodów i jak sam producent twierdzi – Volvo należy do czołówki marek, które w trakcie pandemii stwierdziły najmniej.

Polacy nie zapominają o Volvo

W Polsce Volvo pod względem sprzedażowym radzi sobie wyjątkowo dobrze. Pierwsze półrocze zamyka wynikiem 5533 zarejestrowanych aut. To tylko spadek o 6,84 procent w stosunku do zeszłego roku, który był pod względem wielkości sprzedaży rekordowy. Co więcej, w pierwszych sześciu miesiącach 2020 cała branża motoryzacyjna zanotowała 33 procentowy spadek, więc Volvo ma powody do radości.

Volvo

W czerwcu w Polsce zostało zarejestrowanych 1111 aut marki Volvo. Oznacza to 109% wzrost do maja 2020 (530 rejestracji) i 60-procentowy wzrost w stosunku do czerwca 2019 (693 rejestracji). Jeszcze kilka miesięcy pandemii i tylko Volvo będzie się sprzedawało. W każdym razie, jeśli jesteście w gronie tych 1111 osób, które kupiły pewnie XC40 albo XC60, bo one idą najlepiej, to odezwijcie się do mnie. Chętnie dowiem się, co Wami kierowało, by robić zakupy motoryzacyjne w trakcie pandemii.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to