Denon pokazał amplituner AV z obsługą 8K – Denon AVR-S960H

Denon twierdzi, że amplitunery wciąż się sprzedają. Potwierdzeniem tej tezy jest wprowadzenie na rynek nowego modelu AVR-S960H, obsługujący 8K.

Mimo, że coraz więcej osób znacznie zmniejsza liczbę sprzętów audio w swoich domach, to wciąż jest znaczne grono tych, którzy wierzą w zasadność posiadania amplitunera w swoim domowym zestawie audio-video. I właśnie do nich swoją ofertę kieruje Denon.

Producent wie, jak ważna dzisiaj jest konsumpcja treści video przez użytkowników, dlatego model AVR-S960H umożliwia obsługę rozdzielczości 8K/60Hz i 4K/120Hz, zapewnia wsparcie nowych formatów HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR oraz oferuje nową funkcję HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS), która pozwala na natychmiastową zmianę rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę źródła w celu wyeliminowania zjawiska czarnego ekranu. Z wyjątkiem 8K/60Hz i 4K/120Hz, wszystkie inne funkcje są obsługiwane również przez pięć pozostałych wejść HDMI 4K. Aby zapewnić wyjątkowe kolory, wyrazistość i kontrast, najnowsze modele z serii S nadal obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020.

Denon AVR S960H

To tyle jeśli chodzi o obraz. Teraz czas na dźwięk. Denon AVR-S960H został wyposażony w technologie Dolby Atmos, Dolny Atmos Height Virtualization, DTS:X, DTS Virtual:X, dzięki czemu użytkownicy mogą z czasem dodawać nowe głośniki do swojego systemu. Dzięki wzmocnieniu Denon o wartości 7 x 145 W na kanał i możliwości obsługi głośników o niskiej impedancji, wszystkie zestawy głośnikowe będą pięknie brzmieć. To tak w skrócie, jakbyście nie wiedzieli, o co chodzi.

Denon AVR S960H

Steruj głosem

W dobie coraz większej popularności asystentów głosowych, absolutnie nie dziwi fakt, że nowy amplituner Denona współpracuje z Alexą, Asystentem Google czy Siri. Za pomocą głosu można więc regulować głośność czy przechodzić do następnego utworu. Z czasem będzie można więcej.

Streaming muzyki dzięki multi room HEOS Built-In

Dzisiaj muzykę słucha się ze Spotify, Deezera, SoundCloud, Tidala czy Amazon Music HD. No i jeszcze wielu innych serwisów, w tym Apple Music, ale to już za pośrednictwem AirPlay 2. Dzięki platformie HEOS Built-in, AVR-S960H może bezprzewodowo streamować muzykę do kompatybilnych urządzeń HEOS, także w opcji multi room.

Denon AVR S960H

Certyfikat Roon Tested

Amplituner Denon AVR-S960H posiada certyfikat Roon Tested, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z serwisu Roon. W skrócie – to system katalogowania muzyki na nośnikach lokalnych z interfejsem znanym np. z Apple Music czy innych serwisów stramingowych. Oczywiście dobie Internet of Things, playlisty oparte na zasobach lokalnych można połączyć z tymi z sieci. Serwis na świecie ma swoich zwolenników, zwłaszcza Stanach Zjednoczonych.

Denon AVR-S960H cena

Większość sklepów internetowych oczekuje jeszcze na dostawę nowego amplitunera. Jednak cena powinna wahać się w okolicach 3300 – 3500 PLN.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to