Jak czyścić słuchawki bluetooth?

Słuchawki bluetooth to dla większości z nas już nie tylko gadżet, ale niezbędny element codziennego życia. Jak smartfon czy smartwatch. Aby jak najdłużej funkcjonowały we właściwy sposób, należy je też regularnie czyścić.

Czyste słuchawki, to nie tylko walory estetyczne świadczące o ich właścicielu, ale także znacznie lepsze brzmienie. Z pewnością niejednokrotnie widzieliście u kogoś tak zabrudzone słuchawki, że aż odrzucało was od samego patrzenia na nie, a co dopiero, by je włożyć do uszu? Dlatego mam dla was kilka tipów przygotowanych przez Teufel, pomocnych w dbaniu o czystość słuchawek bluetooth. Nie tylko tej niemieckiej firmy 😉

jak czyścić słuchawki Teufel

Czyszczenie słuchawek – sposoby

1. Usuwanie kurzu – najlepszą metodą usunięcia kurzu z trudno dostępnych miejsc jest skorzystanie ze sprężonego powietrza, a jeżeli to nie wystarczy, z pomocą może przyjść suszarka z funkcją chłodnego nawiewu, która wydmucha zanieczyszczenia.

2. Czyste ściereczki – przede wszystkim zdecydowanie odradza się zanurzanie słuchawek w wodzie oraz stosowanie substancji chemicznych, które mogą uszkodzić materiał, z jakiego są wykonane. Specjaliści rekomendują użycie suchej, czystej ściereczki, drewnianych wykałaczek lub bawełnianych wacików do oczyszczenia poszczególnych elementów. Dobrą metodą jest również zastosowanie antybakteryjnych chusteczek, które wiele osób w obecnej sytuacji ma ze sobą w podręcznej torbie lub plecaku.

3. Dedykowane wkładki – niektórzy producenci, by ułatwić utrzymanie słuchawek w czystości oferują sprzęt z wymiennymi, nadającymi się do prania wkładkami, m.in. Teufel CAGE. Łatwość pielęgnacji to zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet tego rozwiązania. Po powrocie do domu wystarczy je wrzucić do szybkiego prania, aby następnego dnia były jak nowe.

4. Woda i mydło w ograniczonym zakresie – czyszcząc silikonowe, wymienne elementy można je, po odłączeniu ich od obudowy słuchawek, ostrożnie opłukać ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Trzeba pamiętać, że elektroniki nie można zbliżać do strumienia wody chyba, że obudowa ma odpowiednie certyfikaty wodoszczelności. Warto zwrócić na to uwagę już przy wyborze słuchawek. Niektóre modele, jak np. Teufel Airy TWS charakteryzują się wzmocnioną odpornością na wilgoć i zachlapania. Trwała konstrukcja w połączeniu z wysokiej jakości materiałem jest dodatkowym zabezpieczeniem. Eksperci odradzają intensywne pocieranie lub zeskrobywanie zabrudzeń ostrymi przedmiotami, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia zewnętrznej powłoki sprzętu.

Stosując wyżej wymienione zasady, wasze słuchawki będą działały dłużej i lepiej. No i przy tym nie będzie wyglądać, jak niechluje. Pamiętam, jak kiedyś umówiłem się z dziewczyną, u której zobaczyłem zasyfione airpodsy. Nawet odpowiednia dawka alkoholu, nie pozwoliła mi o tym zapomnieć. Nie bądźcie jak one – dbajcie o swoje słuchawki.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to