Jaki router do domowego IoT?

W domach mamy coraz więcej urządzeń podłączanych do sieci. Jaki zatem wybrać router? Najlepiej taki, który eliminuje problemy z przepustowością sieci i zapewnia najwyższą prędkość dla ponad 30 połączeń.

Dzisiaj w naszych domach internetu potrzebują już nie tylko komputery. Lista urządzeń jest coraz dłuższa, a znajdują się na niej m.in. telewizory, lodówki, głośniki, różnego rodzaju czujniki, żarówki, czajniki i pewnie długo można jeszcze tak wymieniać. Aby bezproblemowo działały i nie generowały w nas niepotrzebnej irytacji, warto zadbać o dobre WiFi w domu.

Odpowiedzią na te bolączki może być nowoczesny i bezpieczny 12-strumieniowy router multigigabitowy o wysokiej mocy w standardzie Wi-Fi 6 – Armor G5 AX600, który właśnie na rynek wprowadza Zyxel.

router

Zapewnia on wysoką wydajność oraz gigabitowe połączenia użytkownikom, którzy często korzystają w sieci ze strumieni wideo i urządzeń IoT.

Najnowszy standard sieci bezprzewodowej Wi-Fi 6 szybko podbija rynek, oferując rozwiązanie problemu z wydajnością, z jakim borykają się użytkownicy wymagający dużej przepustowości. Niezależnie od tego, czy mają oni domowe biuro, urządzenia IoT, czy też korzystają z przesyłania strumieni wideo w wysokiej rozdzielczości.

Wi-Fi 6 dla ponad 30 połączeń

Router posiada 64-bitowy czterordzeniowy procesor 2,2 GHz, który obsługiwany jest przez 13 anten o dużej mocy i 12 strumieni Wi-Fi. Dzięki temu urządzenie może zapewnić najwyższą prędkość dla ponad 30 połączeń.

Po stronie przewodowej port 10 multigigabitowy Ethernet Lan Armor G5 to krok milowy w stosunku do portów LAN 1G, 2,5G i 5G zastosowanych w większości routerów dostępnych na rynku. Dla twórców treści i innych użytkowników, którzy przesyłają lub tworzą kopie zapasowe dużych plików na lokalnym urządzeniu sieciowym do przechowywania danych, prędkość 10 gigabitowa Armor G5 przychodzi z pomocą, oszczędzając ich czas.

Bezpieczna komunikacja VPN dla dostępu zdalnego

Router jest wyposażony w pełną obsługę OpenVPN, którą można połączyć z dowolną usługą VPN innej firmy. Dzięki temu użytkownicy mogą nawiązywać bezpieczne połączenia zdalne do swojej sieci domowej. Przyjazny dla użytkownika interfejs obejmuje również wstępną konfigurację routera. Aplikacja mobilna Armor umożliwia instalację krok po kroku, a interfejs użytkownika oparty na sieci WWW sprawia, że zarządzanie jest proste i nie wymaga przygotowań do konfiguracji.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to