Porsche Design zaprojektuje, a AOC wyprodukuje monitor dla graczy

Gaming i e-sport to jedne z nielicznych branż, które nawet w pandemii radzą sobie doskonale. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm z segmentu elektroniki konsumenckiej, ostrzy sobie pazurki na graczy. Między innymi pewnie z tego powodu Porsche Design nawiązało współpracę z AOC, albo AOC z Porsche Design, której efektem mają być specjalne monitory dla graczy, cechujące się jednocześnie stylowym wyglądem, jak i wyśrubowanymi parametrami.

Porsche Design to marka doskonale znana w technologicznym światku, bo spod ręki studia projektowego niejeden już ciekawy pomysł wyszedł. Zresztą nie tylko technologiczny. Ja sam pamiętam jeszcze nawigację marki Becker z serii Porsche Design, która była droższa niż średnia krajowa w tamtym czasie. Innymi słowy, Porsche Design to uznany brand, znany z kooperacji zwłaszcza na rynku niemieckim.

monitor dla graczy

Z kolei AOC to spółka zależna TPV Technology, największej na świecie firmy produkującej panele LCD. AOC z liniami AOC Gaming oraz AGON, celuje w gusta graczy. Stąd decyzja o wspólnym projekcie z Porsche Design. Globalny wolumen modeli o odświeżaniu 144 Hz lub wyższym w 2019 roku wzrósł o 76% w stosunku do poprzedniego (2018).

Zdjęcie autorstwa Soumil Kumar z Pexels

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to