Konferencja „Czas na eHealth” za nami

12 grudnia 2017 roku wraz z Orange zorganizowałem konferencję poświęconą zastosowaniu Internet of Things w medycynie i zdrowiu. Wydarzenie zgromadziło około 100 przedstawicieli służby zdrowia, nauki szkolnictwa wyższego, dostawców technologicznych oraz organizacji rządowych i pozarządowych.

To jedno z nielicznych tego typu wydarzeń w Polsce, gdzie środowisko medyczne ma szansę porozmawiać z dostawcami technologicznymi na temat ewentualnych wdrożeń i możliwości biznesowych.

Kilka lat temu było jeszcze za wcześnie na tego typu wydarzenie, chociaż się do tego przybierałem. Dzisiaj już nie tylko możemy opowiadać o korzyściach wynikających z Connected Care, ale pierwsze pilotaże z zakresu teleopieki dla seniorów stały się faktem.

Osoby odpowiedzialne za ich wdrożenia opowiadały o tym podczas grudniowej konferencji. Mam nadzieję, że to dopiero początek rozwoju teleopieki i telemedycyny w Polsce, a kolejne projekty są kwestią czasu.

Wydarzenie pokazało, jak dużym zainteresowaniem cieszy się, dopiero raczkujący w Polsce rynek telemedycyny i teleopieki. Zaproszeni eksperci udowadniali, że technologie w zdrowiu to już nie jest przysłowiowy „rocket science”, lecz technologie usprawniające funkcjonowanie służby zdrowia i placówek medycznych, a co ważniejsze – że rozwiązania te są niemal na wyciągnięcie ręki.

Niebagatelny też był wybór samego miejsca – Ogrody Innowacji w Miasteczku Orange. Zaangażowanie się w konferencję operatora telekomunikacyjnego to wskazówka dla rynku, że Orange coraz intensywniej myśli o rynku technologii w zdrowiu. A to oznacza tylko jedno – czuć tu biznes.

I jeszcze jedna istotna rzecz – na konferencji pojawili się przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. A to był przyczynek do naprawdę ożywionej dyskusji na temat rozwoju telemedycyny w Polsce.

Grudniowa konferencja zakończyła zeszłoroczną edycję wydarzeń, które organizowałem w ramach Connected Life Business Events. Kolejne spotkanie już po 20 lutego, a będzie to Telematics Forum 2018. Tematyki związanej z Connected Care nie zabraknie zaś podczas kolejnych eventów organizowanych przeze mnie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to